Aktualności

XI EDYCJA - ARKUSZE KONKURSOWE

09 stycznia 2018
czytaj całość

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, którzy zarejestrowali uczniów ze swoich szkół. Formularz zgłoszeniowy będzie umieszczony na stronie Konkursu jeszcze do wtorku włącznie (9.01.2018) na prośbę spóźnionych osób.

We wtorek i środę (9-10.01.2018) zostaną przesłane do Państwa arkusze konkursowe na adres mail podany w zgłoszeniu. W przypadku nieotrzymania maila z testem w dniu jutrzejszym (MAILE BĘDĄ ROZSYŁANE DO PÓŹNYCH GODZIN WIECZORNYCH) bardzo proszę o kontakt mailowy/telefoniczny (postaram się odpowiedzieć najszybciej jak będę mogła).

Proszę jednocześnie o wybaczenie, że nie będę w najbliższych dniach cały czas pod telefonem ale jako czynny nauczyciel akademicki nie mogę sobie na to pozwolić. Mam nadzieję że wszystkie maile zawierające arkusze dotrą do Państwa skrzynek elektronicznych bez problemów.

Etap szkolny będzie się odbywał w zgłoszonych szkołach 12.01.2018 r. (piątek), a o wszystkich szczegółach związanych z etapem dowiedzą się Państwo w korespondencji i dalszych postach na stronie Konkursu.

czytaj całość…

UWAGA! ZMIANA W HARMONOGRAMIE!

27 grudnia 2017

W związku z odbywającymi się w styczniu egzaminami zawodowymi w szkołach ponadgimnazjalnych typu technikum musimy dokonać korekty HARMONOGRAMU XI. EDYCJI KONKURSU (2017/2018)

Etap szkolny (I etap) odbędzie się 12 stycznia 2018 r. (piątek)

Wiadomość o korekcie zostanie przesłana do wszystkich zgłoszonych szkół drogą mailową. Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

czytaj całość…

Harmonogram XI. edycji Konkursu

01 listopada 2017

Ponieważ zaginęła nam na stronie zakładka terminy Konkursu przypominamy wszystkim zainteresowanym jak wygląda tegoroczony harmonogram.

HARMONOGRAM XI. EDYCJI KONKURSU (2017/2018)

6 listopada 2017 r. - pierwszy dzień rejestracji internetowej za pomocą formularza na naszej stronie (dostępny w lewym menu)

6 stycznia 2018 r. - ostatni dzień rejestracji internetowej (formularz na stronie po tym terminie będzie nieaktywny)

11 stycznia 2018 r. - etap SZKOLNY (I etap) (uczestnicy piszą test w swoich macierzystych szkołach)

14 marca 2018 r. - etap OKRĘGOWY (II etap, międzyszkolny) (uczestnicy zakwalifikowani do tego etapu piszą test w jednym z 4 okręgów)

21 marca 2018 r. - ogłoszenie listy finalistów Konkursu

18 kwietnia 2018 r. - wielki FINAŁ Konkursu (18 Finalistów bierze udział w etapie który ma charakter zmagań ustnych)

czytaj całość…

W tym roku XI Edycja Konkursu! Niemożliwe? Sprawdźcie!

11 października 2017
czytaj całość

Witajcie w nowym roku - dla Was szkolnym, dla nas akademickim. Tegoroczna Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach będzie naszą jedenastą, w co jeszcze nam trudno uwierzyć.

Za wszystkie niedociągnięcia dotychczasowych dziesięciu edycji przepraszamy. Dołożymy starań by nasza tegoroczna odsłona pozytywnie zaskoczyła nowym rozdaniem.

Rejestracja w tej edycji rozpocznie się niemal za miesiąc, 5 listopada (w 647. rocznicę śmierci Króla Kazimierza Wielkiego). Śledźcie naszą stronę - będziemy informować o wszystkim co niezbędne!

czytaj całość…

Jubileuszowy Wielki Finał 19 kwietnia 2017 r. - znamy Zwycięzców!

21 kwietnia 2017
czytaj całość

Poznaliśmy zwycięzców X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach! Tegoroczny finał zaskoczył bardzo wysokim poziomem - pierwsze miejsce ex aequo zajęli Katarzyna Matczak z I Liceum Ogólnokształcące Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz Marcin Mostowski z Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Drugie miejsce zajął Patryk Machoczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach.

Ostatni etap zmagań czyli Wielki Finał konkursu odbył się 19 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do zmagań przystąpiło 18 Finalistów, najlepszych uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Zmagania finałowe miały charakter eliminacji ustnych. W tym roku Finaliści musieli udzielić odpowiedzi na dwa pytania przed trzyosobowym jury w składzie: prof. dr hab. Jacek Maciejewski (przewodniczący), prof. dr hab. Tomasz Nowakowski i prof. dr hab. Sławomir Zonenberg.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujęmy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by tegoroczna edycja była wspaniała!

czytaj całość…

X. EDYCJA - II etap

27 lutego 2017

Już 8 marca 2017 r. o godz. 12.00 odbędzie się II etap tegorocznej edycji Konkursu. Najlepsi uczniowie ze swoich szkół (którzy uzyskali 60% punktów testu z I etapu) zmierzą się w eliminacjach międzyszkolnych rozwiązując test (etap trwa godzinę). Wszystkim, którym się nie powiodło życzymy więcej szczęścia za rok. Tegoroczny II etap odbędzie się w 4 miastach-ośrodkach: BOCHNI, BYDGOSZCZY, WARSZAWIE i WROCŁAWIU.

Wszystkim Nauczycielom, których szkoły biorą udział w II etapie zostały przesłane drogą elektroniczną potwierdzenia udziału w kolejnym etapie przydatne także na etapie przygotowania delegacji (wysłano je na adres mailowy podany w protokole z I etapu, najczęściej był to adres szkoły). Państwo, którzy nie otrzymali potwierdzenia, są proszeni o kontakt mailowy.

Do zobaczenia już wkrótce!

czytaj całość…

X. EDYCJA - KLUCZ ODPOWIEDZI

12 stycznia 2017

Dziękuję wszystkim Nauczycielom (szkolnym komisjom konkursowym) oraz Uczniom, dzięki którym I etap szkolny naszej tegorocznej edycji był możliwy. We wtorek, na adresy mailowe podane w formularzu zgłoszeniowym został wysłany do Państwa klucz odpowiedzi do arkuszy konkurowych. Osoby, które nie otrzymały klucza bardzo proszę o kontakt mailowy.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz
e-mail: konkurs@ukw.edu.pl