IX edycja, rok szkolny 2015/2016 - finał

Poznaliśmy zwycięzców IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach! Tegoroczny finał wygrała najmłodsza finalistka Katarzyna Matczak z I Liceum Ogólnokształcącego Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Na podium znaleźli się również: Michał Narożniak z Zespołu Szkół w Mogilnie (2. Miejsce) oraz Hubert Józefowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie (3. Miejsce).

Ostatni etap zmagań czyli wielki finał konkursu odbył się 13 kwietnia 2016 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Do zmagań przystąpiło 18 Finalistów, najlepszych uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Zmagania finałowe mają charakter eliminacji ustnych. Finaliści odpowiadali na 3 pytania z trzech bloków: polityka, kultura i gospodarka.

Uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu „Święci w życiu Króla Kazimierza Wielkiego” wygłoszonego przez prof. Jerzego Rajmana z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Sześciu najlepszych finalistów zostało laureatami konkursu i otrzymało specjalne nagrody, w tym indeksy na wybrane kierunki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz
e-mail: konkurs@ukw.edu.pl