Aktualności

Ruszył Projekt Uniwersytetu Młodych Odkrywców „Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki”

17 lutego 2017

Program Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pierwsza inicjatywa realizowana w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki wyrażonej w tzw. strategii na rzecz nauki i szkolnictwa wyższego. Jednym z trzech głównych założeń strategii jest popularyzacja dokonań polskich naukowców wśród różnych grup społecznych (od juniorów do seniorów), a także dotarcie z atrakcyjną formą edukacji do obszarów wykluczonych.

czytaj całość…

Video marketing - trendy, inspiracje, praktyka

17 lutego 2017

Poznaj najnowsze trendy oraz inspiracje w zakresie komunikacji marketingowej i dowiedz się więcej o reklamie wyświetlanej na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy na spotkanie ze specjalistą ds. reklamy internetowej Grupy Polska Press - jednego z największych wydawców prasy w Polsce.
Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w Internecie. Video rewolucja.
Jak pokazują badania marketingowe coraz więcej użytkowników preferuje otrzymywanie komunikatów w postaci video, ale tylko wytrawni marketerzy potrafią przekuć tę wiedzę w sukces swoich firm, bądź firm swoich klientów.

czytaj całość…

Odbiór PIT!

15 lutego 2017

Prosimy o zgłaszanie się do Działu Płac w okresie 15-21.02.2017 r. po odbiór PIT-ów za rok 2016
Pracownicy Szkoły ISoB – odbiór PIT-ów w sekretariacie szkoły.

czytaj całość…

Wielki sukces historyka naszej Uczelni, dr. hab. Aleksandra Lasika

01 lutego 2017
czytaj całość

30 stycznia 2017 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Auschwitz w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oficjalnie ogłoszona została Baza „Załoga SS KL Auschwitz” opracowana przez dr. hab. Aleksandra Lasika, prof. nadzw. UKW. To pierwsza i jedyna tego typu baza na świecie zawierająca 8502 nazwiska i dane osobowe załogi SS kompleksu niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz.

czytaj całość…

Tydzień orientacyjno – integracyjny dla zagranicznych studentów w ramach programu Erasmus+

17 lutego 2017

W dniach 20-25 lutego Uniwersytet Kazimierza Wielkiego organizuje tydzień orientacyjny tzw. welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+. W tym semestrze na Uniwersytecie przebywać będą  stypendyści z Bułgarii, Chorwacji, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch oraz Rumunii. Podczas pierwszego tygodnia pobytu studenci będą uczestniczyć w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW i Erasmus Student Network Bydgoszcz. Część imprez organizowana jest wspólnie z innymi bydgoskimi uczelniami, co pozwoli na integrację wszystkich bydgoskich „Erasmusów”.

 

czytaj całość…