Festiwal Akademickie Kolędowanie

  • 03 stycznia 2017

Siedem chórów z ośrodków z całej Polski wystąpi na IX Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Młodzi chórzyści wystąpią 22 stycznia w parafiach w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim oraz Osielsku.

W niedzielę, 22 stycznia 2017  odbędzie się IX edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Od tej pory, już 8-krotnie z inicjatywy Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego - Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy, prof. dra hab. Bernarda Mendlika i Dyrektora Artystycznego Festiwalu, prof. dra Sylwestra Matczaka, przy wsparciu J.M. Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dra hab. Jacka Woźnego, w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich. Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej, co roku można wysłuchać najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu chórów akademickich.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Mieczysława Kozłowskiego odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonują wspólnie wybrane utwory, co w wykonaniu kilkuset osobowego zespołu choralnego oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy brzmi zawsze wyjątkowo, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To wydarzenie artystyczne jest bardzo szeroko prezentowane w bydgoskich mediach, a patronat medialny przyjmują TVP Bydgoszcz oraz Polskie Radio PiK i Radio Uniwersytet.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.akademickiekoledowanie.ukw.edu.pl.