Noc Biologów na UKW!

• 09 stycznia 2017

Po raz kolejny Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przybliży mieszkańcom Bydgoszczy i regionu tajemnice biologii. 13 stycznia 2017 roku pracownicy i studenci Wydziału Nauk Przyrodniczych podzielą się z Państwem swoimi pasjami oraz postarają się w przystępny i przyjazny sposób przybliżyć Państwu skomplikowane procesy i zjawiska przyrodnicze.

Podczas warsztatów będziecie Państwo mogli dowiedzieć się między innymi:

• czym różni się pszczoła od osy, a trzmiel od szerszenia;
  • jak wydobyć informację z DNA;
  • na czym polegają techniki rozmnażania roślin in vitro;
  • czy wszędobylskie mikroby stanowią zagrożenie, a może są naszymi sprzymierzeńcami;
  • jak złapać komórki i unieruchomić je w kapsułce;
  • zgębić wiedzę na temat układu oddechowego, krwionośnego oraz nerwowego za pomocą programu komputerowego PowerLab;
  • zapoznać się z technikami barwienia stosowanymi w analityce;
  • oraz poznać pasje naukowe naszych studentów.

W ramach warsztatów przeprowadzić będzie można szereg obserwacji, doświadczeń i procedur laboratoryjnych, których wynik często będzie zaskakujący…Zapraszamy zatem do zapoznania się z programem oraz dokonania wymaganej rezerwacji.
Do zobaczenia zimowym wieczorem 13 stycznia 2017 roku!

Więcej informacji: www.nocbiologow.home.pl

Zapraszamy również do Ogrodu Botanicznego: www.ogrod.ukw.edu.pl