Aktualności

Monika Kowalska ze złotem AME

17 lipca 2017
czytaj całość

Studentka wychowania fizycznego na UKW, wywalczyła złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Europy w wioślarstwie. Monika Kowalska (BKW) była najlepsza w jedynce wagi lekkiej.

 

czytaj całość…

Umowa o współpracy UKW i IPN

07 lipca 2017
czytaj całość

W czwartek, 6 lipca w siedzibie Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Aktu podpisania dokonali Rektor UKW JM prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek.

czytaj całość…

UKW zachęca do udziału w Kayakmanii!

12 lipca 2017
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zachęca do udziału w Kayakmanii. Zapraszamy zarówno doświadczonych miłośników kajakarstwa, jak i świeżo upieczonych adeptów tej formy spędzania wolnego czasu. Zabierz ze sobą znajomych, rodzinę, dzieci! Proponujemy wspólne spędzanie wolnego czasu na wodzie w osadach kajakowych, wspólny wysiłek, wieczorną integrację w stylu shanty - Kayakmania to doskonała forma integracji.

czytaj całość…

"Strzała Łuczniczki" dla książki pod redakcją naukową JM Rektora UKW prof. Jacka Woźnego

11 lipca 2017
czytaj całość

W konkursie na bydgoską nagrodę literacką roku 2016 w kategorii poziom edytorski "Strzałę Łuczniczki" otrzymała książka "100 lat lotnictwa w Bydgoszczy", wydana przez wydawnictwo Pejzaż. Wśród autorów monografii są Arkadiusz Kaliński, Remigiusz Gadacz oraz Izabela Białczyk. Redakcję naukową dzieła objął prof. Jacek Woźny. Jest to pierwsza tak obszerna publikacja na temat dziejów techniki lotniczej w Bydgoszczy od I Wojny Światowej do dzisiejszego  Portu Lotniczego.

czytaj całość…