Aktualności

Seminarium naukowo-metodyczne

27 marca 2017

Katedra Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej

Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli zapraszają do udziału w

 

Seminarium naukowo-metodycznym

czytaj całość…

Powtórki maturalne z matematyki

22 marca 2017

Koło Naukowe Dydaktyki Informatyki i Matematyki OMEGA zaprasza tegorocznych maturzystów na powtórki maturalne z matematyki. Spotkania odbędą się  w Instytucie Matematyki przy Pl. Weyssenhoffa 11, sala 112, w godzinach 16.00 – 18.00.

 

czytaj całość…

Film studentów dziennikarstwa w TVP Bydgoszcz

27 marca 2017

Studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Kamila Agejczyk i Michał Kosiak (również absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej), pasjonaci świata filmowego, stworzyli krótki film dokumentalny opowiadający historię rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje życie codzienne z dzieckiem z Zespołem Downa. Film pierwszy raz został opublikowany na Facebooku, który obecnie ma ponad 16 tysięcy wyświetleń. Premiera w TVP Bydgoszcz odbędzie się w środę (29 marca) o godzinie 17:35 w TVP3. Powtórki: 30 marca o godz. 7:00 i o 20:25.

czytaj całość…

Podsumowanie projektu w ramach Erasmus+ w Madrycie. Nowe perspektywy.

08 marca 2017

Dr Jolanta Jarczyńska, dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz i dr Blanka Poćwiardowska z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej UKW oraz doktorantka trzeciego roku dziennych studiów doktoranckich na kierunku pedagogika mgr Alicja Potorska, w dniach 15–17 lutego 2017 roku uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu w Madrycie. Organizatorem i gospodarzem tego wydarzenia była Fundacja Amigo – członek sieci Educ-Europe.

 

czytaj całość…

Pierwszy pracownik UKW na polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego

14 marca 2017
czytaj całość

W dniach 30.12.2016 do 22.02.2017 hydrolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – dr Danuta Szumińska oraz chemik z Politechniki Gdańskiej – mgr inż. Małgorzata Szopińskazrealizowały podróż swoich marzeń – ekspedycję naukową na Polską Stację Antarktyczną im H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Archipelag Szetlandów Południowych).Dotarcie do stacji naukowej, oddalonej od Polski o ponad 14 tysięcy kilometrów zajęło badaczkom 7 dni, jednak podróż samolotem linii Antarctic Airways oraz statkiem była bardzo ekscytująca. Podróż powrotna była jeszcze dłuższa, a rejs przez cieśninę Drake’a chilijskim statkiem Aquilles dostarczył niezapomnianych wrażeń.Założona w 1977 roku Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego obchodziła 26 lutego swoje 40 urodziny. Bardzo się cieszymy, że naukowiec z UKW miała możliwość prowadzić badania naukowe w Zatoce Admiralicji w tym wyjątkowym dla polskiej stacji roku.

 

czytaj całość…

Nowe Horyzonty Geografii

23 listopada 2016

Pracownicy Instytutu Geografii UKW i Koło Naukowe Studentów Geografii Geosfera 24, serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich na kolejną edycję Seminarium Geograficznego pt. „Nowe Horyzonty Geografii”.

czytaj całość…