Aktualności

I Otwarty Bieg UKW podsumowanie

20 czerwca 2017
czytaj całość

18 czerwca 2017 r. w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbył się I Otwarty Bieg UKW „Mila Kazimierzowska” im. Janka Zmudzińskiego organizowany przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w partnerstwie z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym sp. z o.o. oraz Firmą Life+.

czytaj całość…

Wystawa fotograficzna Mieczysława Franaszka

20 czerwca 2017
czytaj całość

Biblioteka UKW  przy ul. Szymanowskiego 3 zaprasza 21 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotograficznej Mieczysława Franaszka, zatytułowanej „Trzy podróże”. Wprowadzenie do wystawy Jacek Soliński. Wystawa będzie prezentowana w galerii Biblioteki UKW na II piętrze do 15 września 2017 r.

czytaj całość…

Nowe kierunki studiów doktoranckich - nauki biologiczne

19 czerwca 2017

Od roku akademickiego 2017/2018 Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otwiera dwa nowe, atrakcyjne kierunki studiów doktoranckich w dziedzinie nauk biologicznych – czteroletnie studia III stopnia na kierunku biologia oraz czteroletnie studia III stopnia na kierunku ekologia.

czytaj całość…

Nauka i biznes w auli Copernicanum UKW

21 czerwca 2017
czytaj całość

W miniony wtorek odbyło się seminarium mające na celu wzmocnienie współpracy nauki z biznesem. Podczas niego lokalni przedsiębiorcy oraz naukowcy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką programu Inkubator Innowacyjności+ , realizowanego przez konsorcjum Naszej Uczelni oraz Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Nowe pomysły na rewitalizację Ogrodu Botanicznego UKW

14 czerwca 2017
czytaj całość

12 czerwca br. w Sali Senatu UKW odbyło się spotkanie dotyczące projektu Rewitalizacja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który zakłada szersze otwarcie jego przestrzeni dla społeczności lokalnej, w tym osób niepełnosprawnych po przywróceniu świetności tego wyjątkowego miejsca.

czytaj całość…

Dołącz do szczypiornistów AZS-u UKW!

22 czerwca 2017
czytaj całość

Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz ogłasza nabór zawodników do drugoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn w ramach nowego projektu „Ludzie z charakterem”. Program szkolenia przewiduje dynamiczny i wszechstronny rozwój drużyny w oparciu o bazę sportową Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu.

czytaj całość…

Grupa młodzieżowo-akademicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę

21 czerwca 2017
czytaj całość

Po roku nieobecności zapraszamy na pielgrzymi szlak! Dokładnie tak. Kierunek: JASNA GÓRA!!! Każdy młody ciałem i duchem jest mile widziany w grupie PRZEZROCZYSTEJ. Zapewniamy niezapomnianą przygodę — fizyczną i duchową. Nie przeliczaj, nie kalkuluj, czy dasz radę. Nie zastanawiaj się, jak w tym roku będzie, czy będzie dobra pogoda, czy... POWIEDZ TAK!  Naszą przewodniczką na szlaku będzie Maryja — najlepsza nauczycielka w mówieniu „tak”. 

czytaj całość…