Wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej

  • 10 stycznia 2017

Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej pt „Szelest moich myśli”. Wystawa odbędzie się w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz,  ul. Szymanowskiego 3,  (1 piętro). Wernisaż: środa, 11 stycznia 2017, godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 15 lutego 2017 r. w godz. otwarcia Biblioteki.
Organizatorzy ogłaszają konkurs na krótki film związany z twórczością Danuty Nawrockiej jak i samym wernisażem, którego celem jest budzenie zainteresowania sztuką współczesną i jej promocja. Regulamin konkursu w załącznikul Wręczenie nagród podczas finisażu 15.02.2017 r.

Danuta Nawrocka – DaNa (1962). W latach 1985-1990 studiowała malarstwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom uzyskała w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie twórczości i zdolności pod kierunkiem prof. Wiesławy Limont. Artystka stworzyła swój własny styl, łączący rysunek z malarstwem. Wypowiada się artystycznie poprzez obraz, instalacje i performance. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoją sztukę prezentuje na wystawach, wystąpieniach indywidualnych i grupowych oraz festiwalach sztuki w Polsce i za granicą.  
Od kilku lat trwa jej artystyczna podróż po polskich i zagranicznych galeriach. Swoją twórczość prezentowała m.in. w Galerii Jang Eun Sun w Seulu, w Gukje Art Museum w Deagu, w Hernandez Art Gallery w Mediolanie, w Muzeum Miejskim „Arsenał” we Wrocławiu, w Galerii „Molier” w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wodociągów - Wieża Ciśnień i Galerii NEXT Domu Aukcyjnego w Bydgoszczy, w  Galerii ARS w Poznaniu, w galeriach  OW ZPAP „Lufcik”, „022” i Jazzowni Liberalnej  w Warszawie, w  Galerii ZPAP „Na Piętrze” w Łodzi, w Galerii Miejskiej Bad Oeynhausen. Uczestniczka XIII Światowego Sympozjum Sztuki Mosan w Korei.Płd. w 2015 r. i Berlińskiego Festiwalu Sztuki 48 Stunden Neukölln w 2016r. Serie kolekcjonerskie z projektami DaNy trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Prezentowane były także w Nowym Jorku i Toronto. Duża kolekcja jej obrazów znajduje się w zbiorach Muzeum Mosan  i w Gukje Art Museum w Deagu  w Korei Płd. Uzyskała wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2013 r. nagrodę INO ART, w 2015 r. wyróżnienie na XIII Światowym Sympozjum Sztuki Mosan Art Muzeum w Korei Płd.  Zwyciężyła w konkursie na projekty szkła artystycznego, zorganizowanym przez Hutę Szkła „Irena”. Autorka  plakatów i logo „Inowrocław 2000”.

 

 

 

Pobierz pliki