Aktualności

Powtórki maturalne z matematyki

22 marca 2017

Koło Naukowe Dydaktyki Informatyki i Matematyki OMEGA zaprasza tegorocznych maturzystów na powtórki maturalne z matematyki. Spotkania odbędą się  w Instytucie Matematyki przy Pl. Weyssenhoffa 11, sala 112, w godzinach 16.00 – 18.00.

 

czytaj całość…

Dzień przyjaźni Polsko-Węgierskiej

21 marca 2017

„Węgry i Polska to dwa wiekuiste dęby, każdy z nich wystrzelił pniem osobnymi odrębnym, ale ich korzenie, szeroko rozłożone pod powierzchnią ziemi i splątały się i zrastały niewidocznie. Stąd byt i czerstwość jednego jest drugiemu warunkiem życia i zdrowia."

Tymi słowami Stanisław Worcell, XIX-wieczny polski działacz polityczny  i publicysta, scharakteryzował naturę więzi łączącą Polaków i Węgrów. O wzajemnym pozytywnym nastawieniu naszych narodów może świadczyć jednogłośne przyjęcie w 2007 roku przez polski Sejm i Parlament Republiki Węgierskiej uchwały o ustanowieniu dnia  23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 

czytaj całość…

Podsumowanie projektu w ramach Erasmus+ w Madrycie. Nowe perspektywy.

08 marca 2017

Dr Jolanta Jarczyńska, dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz i dr Blanka Poćwiardowska z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej UKW oraz doktorantka trzeciego roku dziennych studiów doktoranckich na kierunku pedagogika mgr Alicja Potorska, w dniach 15–17 lutego 2017 roku uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu w Madrycie. Organizatorem i gospodarzem tego wydarzenia była Fundacja Amigo – członek sieci Educ-Europe.

 

czytaj całość…

Pierwszy pracownik UKW na polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego

14 marca 2017
czytaj całość

W dniach 30.12.2016 do 22.02.2017 hydrolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – dr Danuta Szumińska oraz chemik z Politechniki Gdańskiej – mgr inż. Małgorzata Szopińskazrealizowały podróż swoich marzeń – ekspedycję naukową na Polską Stację Antarktyczną im H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Archipelag Szetlandów Południowych).Dotarcie do stacji naukowej, oddalonej od Polski o ponad 14 tysięcy kilometrów zajęło badaczkom 7 dni, jednak podróż samolotem linii Antarctic Airways oraz statkiem była bardzo ekscytująca. Podróż powrotna była jeszcze dłuższa, a rejs przez cieśninę Drake’a chilijskim statkiem Aquilles dostarczył niezapomnianych wrażeń.Założona w 1977 roku Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego obchodziła 26 lutego swoje 40 urodziny. Bardzo się cieszymy, że naukowiec z UKW miała możliwość prowadzić badania naukowe w Zatoce Admiralicji w tym wyjątkowym dla polskiej stacji roku.

 

czytaj całość…

Nowe Horyzonty Geografii

23 listopada 2016

Pracownicy Instytutu Geografii UKW i Koło Naukowe Studentów Geografii Geosfera 24, serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich na kolejną edycję Seminarium Geograficznego pt. „Nowe Horyzonty Geografii”.

czytaj całość…