Zapraszamy na koncert do Filharmonii Pomorskiej!

• 11 stycznia 2017

13.01.2017 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert z cyklu „Mahler i jego czas".

Koncert w ramach  projektu, który wziął swój początek w ubiegłym sezonie pod dyrekcją Kaia Bumanna, szefa artystycznego FP. Tym razem wykonany zostanie cykl pieśni „Kindertotenlieder”, który powstał do wierszy Friedricha Rückerta (1788–1866) – niemieckiego  poety i tłumacza. Jest  to jeden z najpiękniejszych cykli pieśniarskich XX wieku. Niewiele jest bowiem w literaturze muzycznej dzieł podobnie przesyconych melancholią, żalem, cierpieniem, a jednocześnie tak wyciszonych, refleksyjnych, jak ten zbiór 5 pieśni, stanowiący jednolitą, nierozerwalną  całość. Stąd też płynęła prośba Mahlera, aby nagradzać brawami wykonawców na samym końcu dzieła. Pieśni usłyszymy w interpretacji Katarzyny Krzyżanowskiej, absolwentki  Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Jadwigi Rappé. Od 2008 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Artystka bierze udział w licznych koncertach kameralnych i oratoryjnych. Ukończyła także Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Program koncertu dopełnią dzieła, których dawno nie słyszeliśmy w FP:  świetna Mozartowska Uwertura do opery Don Giovanni, która podobno powstała w ciągu jednej nocy, oraz ostatnia, IV Symfonia Brahmsa, która nosi  przydomek  „Elegijna”.

Więcej informacji: www.filharmonia.bydgoszcz.pl