Obudźmy Śpiącą Królewnę – koncert dla Katarzyny Przygody

• 14 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy na piękny koncert połączony z licytacją i zbiórką funduszy na leczenie Katarzyny Przygody. Wydarzenie to odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 17 w Auli Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1.

Bilety-cegiełki w cenie 10 zł będzie można nabywać przed samym koncertem.

Kwiecień 2016 roku miał być szczęśliwym czasem dla Katarzyny Przygody i jej najbliższych, bo na świat miał przyjść nowy członek rodziny. Kiedy Julia po raz pierwszy otworzyła oczy, zaczął się dramat jej mamy. Pani Katarzyna po cesarskim cięciu zapadła w śpiączkę i stracono z nią kontakt. Swojej córki nie zdążyła świadomie już przytulić... Po niemal roku od tych wydarzeń trwa walka o powrót do normalności. Pani Katarzyna reaguje na bodźce i jest poddawana intensywnej rehabilitacji w domu, ale pozostaje w śpiączce. Środki potrzebne na leczenie są ogromne, dlatego Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersyteckie Centrum Kultury i Inicjatyw Społecznych oraz pracodawca Katarzyny Przygody, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy włączają się w dzieło pomocy.

Wieczór otworzą studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW – Patrycja Kubowicz, Marta Wierzbiańska, Piotr Klimek, Dawid Cholewiński, Olga Siemieniecka i Adam Zawodniak. Na scenie zobaczymy również wykonawców z naszego regionu, których mogliśmy oglądać już na szklanym ekranie. Klara Nożewska przez lata była związana z programem telewizyjnym "Songowanie na ekranie" w TVP1. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a w 2003 i 2004 roku  zdobyła tytuł "Najlepszy Wykonawca Roku Województwa Kujawsko-pomorskiego". Krystian Koziński – przez lata był gitarzystą zespołu The Acoustic Whispers, brał udział w programie „Must Be The Music”. Obecnie koncertujący wokalista oraz gitarzysta, publikujący covery na kanale YouTube, a na co dzień studiuje lingwistykę stosowaną z językiem angielskim i arabskim na UKW. Finalistą innego programu, The Voice Poland był Tobiasz Staniszewski, który przyjął zaproszenie na ten koncert. Z muzyką związany od dziecka, a swój muzyczny talent szlifował grając przez kilka lat w angielskich klubach. Jako ostatni zaprezentuje się duet Leonard Luther i Piotr Gąsiewski. Panowie są znani wszystkim bywalcom bydgoskich klubów, a na swoim koncie mają mnóstwo nagród zdobytych na szeregu festiwalach. W czasie koncertu odbędzie się też licytacja prac studentów UTP (Eleny Naumets, Oliwii Orłowskiej, Pauli Krzyżanowskiej, Przemysława Swarzyka, Weroniki Wodczak), prac Hanny Rapickiej oraz zbiórka do puszek. Całość zebranych środków zostanie przekazana na leczenie Katarzyny Przygody.

Koncert jest inicjatywą Koła Naukowego Doradców Zawodowych i Personalnych pod opieką mgr Katarzyny Ludwikowskiej oraz mgr Magdaleny Al-Sayadi z Zakładu Języka i Kultury Arabskiej. W to dzieło włączył się również Wydział Edukacji Muzycznej UKW oraz UTP, a całość jest koordynowana przez Uniwersyteckie Centrum Kultury i Inicjatyw Społecznych oraz Dział Promocji UKW.

PRACE WYSTAWIONE NA LICYTACJĘ-ZOBACZ!

• Zachęcamy do dokonywania wpłat. Fundacja „Światło”: 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 - z dopiskiem: „Na leczenie Katarzyny Przygody”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem: