Aktualności

05 stycznia 2018
czytaj całość

Pracownica UKW, Pani Alina potrzebuje pilnej pomocy w walce z najzłośliwszą formą raka piersi. Diagnoza o nowotworze złośliwym padła podczas badania 25 czerwca 2015 roku. Wówczas 40-letnia Pani Alina usłyszała z ust lekarzy, że choruje na raka piersi w najbardziej agresywnej postaci, z nadekspresją białka Her2 +++, w zaawansowanym stadium.

 

czytaj całość…

Dzień Otwarty UKW

22 grudnia 2017
czytaj całość

Odliczanie dni do matury ruszyło, a to oznacza, że pozostało niewiele czasu na wybór kierunku studiów. Chcąc ułatwić tę decyzję zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odbędzie się on 2 marca 2018 roku.

czytaj całość…

Nowy konkurs NCBiR - studia dualne

19 stycznia 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju  ogłosił konkurs POWR.03.01.00-IP.08-00-DUO/18 na studia dualne., dotyczące opracowania programów kształcenia i realizacji studiów dualnych.

Zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do zapoznania się z założeniami konkursu.

czytaj całość…

Adam Michnik gościł na UKW

19 stycznia 2018

W czwartek, 18 stycznia na UKW gościł publicysta, pisarz, historyk, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Kawaler Orderu Orła Białego – Adam Michnik. Spotkanie przyciągnęło komplet słuchaczy, mieszkańców Bydgoszczy i gości spoza miasta, grono studentów bydgoskich uczelni oraz przedstawicieli władz samorządowych.

czytaj całość…

Zespołowy Projekt Informatyczny

16 stycznia 2018

W tym roku po raz drugi na UKW odbędzie się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki w ramach "Zespołowego Projektu Informatycznego". Prezentacja odbędzie się 23 stycznia 2018 roku o  godz. 9.00 w Sali Koncertowej UKW, ul. Kopernika 1.

czytaj całość…

Kolejne uprawnienia habilitacyjne Wydziału Humanistycznego UKW

04 stycznia 2018

Z końcem minionego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego), pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

czytaj całość…