UKW w European Cycling Challenge

  • 26 kwietnia 2017

1 maja rusza Europejska Rywalizacja Rowerowa. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie bronił pierwszego miejsca wywalczonego rok temu w kategorii szkoły/uczelnie.

European Cycling Challenge to konkurs, w którym miasta Starego Kontynentu walczą o tytuł rowerowej stolicy Europy. Bydgoszcz w swoim debiucie w zeszłym roku zajęła wysokie szóste miejsce. W tym roku nasze miasto wspólnie z okolicznymi gminami startuje pod szyldem Metropolii Bydgoszcz i celuje w podium. Cała zabawa polega na nabijaniu rowerowych kilometrów. Należy zarejestrować się na stronie http://www.cyclingchallenge.eu/, pobrać aplikację Naviki i za jej pośrednictwem zapisywać przebyte trasy. Jeden przejazd nie może być dłuższy niż 35 km, maksymalna prędkość nie może przekroczyć 45 km/h, a średnia – 30 km/h.

W ramach ECC, na poziomie miast odbywa się wewnętrzna rywalizacja między szkołami, firmami i grupami nieformalnymi. W zeszłym roku UKW zdecydowanie wygrał w tej klasyfikacji, wyprzedzając Zespół Szkół Budowlanych i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, dlatego zachęcamy już do rejestracji w systemie ECC. Najlepsi rowerzyści w zwycięskiej drużynie otrzymają nagrody ufundowane przez Miasto Bydgoszcz oraz nasz Uniwersytet.

W ramach ECC odbędzie się też szereg przejazdów organizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Bydgoską Masę Krytyczną. Pierwszy już 1 maja. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.bydgoszcznarowery.pl.