Aktualności

Dzień Otwarty UKW

22 grudnia 2017
czytaj całość

Odliczanie dni do matury ruszyło, a to oznacza, że pozostało niewiele czasu na wybór kierunku studiów. Chcąc ułatwić tę decyzję zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odbędzie się on 2 marca 2018 roku.

czytaj całość…

Rekrutacja zimowa na studia II stopnia

30 stycznia 2018

Rusza rekrutacja zimowa na studia magisterskie uzupełniające na kierunkach inżynieria materiałowa, inżynieria techniczno-informatyczna, mechatronika. Absolwenci studiów I stopnia do 19 lutego mogą rejestrować się w naszym systemie.

czytaj całość…

Rada Studentów Parlamentu Studentów RP na UKW

16 lutego 2018

W dniach 16-18 lutego w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie Członków Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Na terenie Campusu Głównego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Campusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego będą toczyć się obrady członków PSRP. Piątkowe otwarcie obrad w Auli Senatu UKW zdominowane zostanie przez panel dyskusyjny: „Uczelnie regionalne a Ustawa 2.0 – szanse i zagrożenia”.

czytaj całość…

Jak tworzyć gry "bez prądu"?

15 lutego 2018

Już w najbliższy piątek w Bibliotece Głównej UKW rozpocznie się Laboratorium Gier- warsztaty tworzenia gier "bez prądu". Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów związanych z branżą gier i potrwają aż do niedzieli. 

czytaj całość…

Alejchem szalom. Między asymilacją a wyobcowaniem

13 lutego 2018

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bydgoszczy zaprasza na otwarte spotkanie, które odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 18:00 w Sali Pamięci Bydgoszczan Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ul. Szymanowskiego 3. Spotkanie zatytułowane "Alejchem szalom. Między asymilacją a wyobcowaniem" poprowadzi Piotr Mazurkiewicz. Gośćmi spotkania będą dr hab. Tomasz Kawski, prof. nadzw. UKW, członek Rady Programowej Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie oraz socjolog, dr Michał Cichoracki. Podczas spotkania dyskutowane będą kwestie istoty więzów łączących Polaków i Żydów.

czytaj całość…