Aktualności

Odbiór decyzji stypendialnych

05 grudnia 2017

Od poniedziałku do środy w Biurze Samorządu Studenckiego przy ul. Łużyckiej 21 (Akademik Atomek) można odebrać swoje negatywne decyzje dotyczące Stypendium Rektora 2017.

czytaj całość…

Certyfikat językowy TOEIC – sesja egzaminacyjna

30 listopada 2017

Zapraszamy osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu językowego TOEIC® z języka angielskiego do rejestracji na pierwszą sesję egzaminacyjną, która będzie zorganizowana w styczniu 2018 na naszej uczelni. Po uzbieraniu minimalnej liczby chętnych zostanie ustalona konkretna data i wszystkie zarejestrowane osoby zostaną poinformowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

czytaj całość…

Spotkanie z SUPERNIANIĄ - DOROTĄ ZAWADZKĄ

11 grudnia 2017
czytaj całość

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w  Bydgoszczy zaprasza 13.12.2017 roku (godz. 11:30, Aula Nova UKW) na spotkanie z SUPERNIANIĄ - DOROTĄ ZAWADZKĄ na temat: Wykorzystanie teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera we  wspieraniu rozwoju inteligencji emocjonalnej (EQ) u dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszamy serdecznie - wstęp  wolny. 

czytaj całość…

Konwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

04 grudnia 2017
czytaj całość

30 listopada 2017 roku odbył się drugi Konwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Konwent jest organem doradczym i stanowi istotny, społeczny organ wspierający władze uczelni. Tworzą go interesariusze zewnętrzni – przedstawiciele władz samorządowych, najważniejszych instytucji kultury, organizacji społecznych, pracodawców oraz przedsiębiorcy.

czytaj całość…

Biegnij po zdrowie dla Izy - wnuczki pracownicy UKW

24 listopada 2017

Samorząd Uczniowski III LO w Bydgoszczy już po raz drugi organizuje Mikołajkowy Bieg Charytatywny. W tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie 12 - letniej Izy Słabeńskiej - wnuczki Małgorzaty Czuryk, pracowniczki Działu Administracyjno-Gospodarczego UKW. Iza zmaga się z nowotworem chłoniak limfoblastyczny t-komórkowy trzeciego stopnia. To już druga w ostatnich miesiącach akcja mająca na celu pomóc Izie. 

czytaj całość…

Budowanie jakości sieci współpracy i samokształcenia - spotkanie z prof. Olivierem Francomme

06 grudnia 2017
czytaj całość

4 grudnia 2017 roku w Bibliotece Głównej UKW odbyła się konferencja zorganizowana przez zespół prof. dr hab. Ewy Filipiak, kierownik Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej – Centrum Badań nad Uczeniem. Gościem specjalnym konferencji zatytułowanej „Budowanie jakości sieci współpracy i samokształcenia – w kierunku rozwoju kultury szkoły i jej uczestników” był prof. Olivier Francomme z Universite De Picardie Jules Verne (UPJV-ESPE) w Amiens we Francji, przedstawiciel ICEM - L’Institut Coopératif de l’École Moderne - Pédagogie Freinet.

czytaj całość…