JM Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny „Honorowym Profesorem WKSU” w Uralsku

  • 08 listopada 2017

19 października 2017 r., na uroczystej Gali związanej z obchodami 85-lecia Makhambet Utemisov West  Kazakhstan State University (WKSU) w Uralsku (Kazachstan), Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny otrzymał tytuł " Honorowego Profesora WKSU".

Zaszczytny tytuł w imieniu JM Rektora, z rąk Rektora WKSU  dr Ashata Salimovicha Imangalieva, odebrał dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. nadzw., Prorektor ds. Finansów i Organizacji. Dyplom oraz  strój uszyty specjalnie na tę okazję przez studentów West Kazakhstan State University został uroczyście przekazany JM Rektorowi na posiedzeniu Senatu UKW 24.10.2017 r.

Współpraca UKW z Uniwersytetem Zachodniego Kazachstanu imienia Makhambeta Utemisowa rozpoczęła się w 2012 r. Od tamtej pory, na podstawie zawartej między naszymi uczelniami umowy o współpracy, na UKW odbyło studia semestralne ponad 20 studentów tamtejszej uczelni. Rozwija się również współpraca naukowa, szczególnie z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Techniki. W chwili obecnej WKSU jest uczestnikiem projektu realizowanego przez Biuro Współpracy Międzynarodowej - "Erasmus+ z Krajami Partnerskimi". W ramach tego projektu studenci z Uralska razem z innymi studentami programu Erasmus+ będą studiować na naszej uczelni. Planowana jest również wymiana kadry akademickiej oraz organizacja tematycznych "Szkół Letnich" dla studentów i pracowników WKSU.