Aktualności

07 marca 2018
czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na koncert w Niedzielę Palmową w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego wystąpią Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod batutą Benedykta Odyi. Koncert rozpocznie się o godz. 17.

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Konferencja: Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka

22 marca 2018

Katedra Kultury Współczesnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pod patronatem Komitetu Nauk o Sztuce PAN oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami zatytułowaną Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka, która odbędzie się w dniach 26-28 marca 2018 r.

czytaj całość…

Już w sobotę kolejny mecz szczypiornistów UKW, kibicuj naszym!

22 marca 2018

W najbliższą sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na mecz piłkarzy ręcznych AZS UKW Bydgoszcz. Nasi szczypiorniści zmierzą się z MKS Henri Lloyd Brodnica.

Czekamy na Was i Wasz doping dla naszych zawodników!

(24.03., godz. 19.00, hala sportowa Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Sportowej 2.)

czytaj całość…

Konkurs dla Nieprzeciętnych

23 marca 2018

Ruszył konkurs Nieprzeciętni 2018, jest on przeznaczony dla osób między 18 a 35 rokiem życia, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego. Może to właśnie Ty!

czytaj całość…

Gra o Karierę!

20 marca 2018

W ramach ogólnopolskiego projektu Gra o karierę - Biuro Karier dla Ciebie Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konsultacje, konferencje i inne wydarzenia specjalnie dla studentów z całego kraju. W tym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Biura Karier UKW!

czytaj całość…