Aktualności

12 marca 2018
czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na koncert w Niedzielę Palmową w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego wystąpią Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod batutą Benedykta Odyi. Koncert rozpocznie się o godz. 17.

czytaj całość…

Konferencja: Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka

22 marca 2018

Katedra Kultury Współczesnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pod patronatem Komitetu Nauk o Sztuce PAN oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami zatytułowaną Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka, która odbędzie się w dniach 26-28 marca 2018 r.

czytaj całość…

Już w sobotę kolejny mecz szczypiornistów UKW, kibicuj naszym!

22 marca 2018

W najbliższą sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na mecz piłkarzy ręcznych AZS UKW Bydgoszcz. Nasi szczypiorniści zmierzą się z MKS Henri Lloyd Brodnica.

Czekamy na Was i Wasz doping dla naszych zawodników!

(24.03., godz. 19.00, hala sportowa Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Sportowej 2.)

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Konkurs dla Nieprzeciętnych

23 marca 2018

Ruszył konkurs Nieprzeciętni 2018, jest on przeznaczony dla osób między 18 a 35 rokiem życia, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego. Może to właśnie Ty!

czytaj całość…