Aktualności

28 lutego 2018
czytaj całość

W dniach 19-20.03.2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Odkrywając Wygotskiego. Socjo-historyczno-kulturowe podejście do rozwoju i edukacji. Rekonstrukcje i tropy historyczno-metodologiczne. Sympozjum I. Rozwojowe podejście do edukacji według Lwa S. Wygotskiego. Od teorii do zmiany w praktyce.

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Voucher badawczy II edycja - spotkanie informacyjne

16 marca 2018

W związku z ogłoszeniem II naboru wniosków o dofinansowanie w formie grantów w ramach Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – VOUCHER BADAWCZY” zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne: VOUCHER BADAWCZY II EDYCJA – wiosenny impuls do rozwoju Twojej firmy.
Będzie to seminarium stwarzające okazję do pozyskania wartościowych informacji dotyczących kolejnej odsłony popularnego źródła finansowania współpracy B+R. 

czytaj całość…

Półtora dnia z Brunonem Schulzem na UKW

08 marca 2018

Przyjazd do Bydgoszczy z wykładami dr Wiery Meniok, organizatorki znakomitych Festiwali Schulzowskich odbywających się Drohobyczu - miejscu urodzenia i tragicznej śmierci znakomitego polskiego pisarza, grafika, malarza, Brunona Schulza - prowadzącej też Muzeum Schulza, stał się ogniskiem kondensacji zainteresowań ciekawych badaczy. Pojawienie się autora wydanej ostatnio książki "Mesjasz, który odszedł", prof. Pawła Dybla, z pewnością nada żywy ton prowadzonym tu dyskusjom.

Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko literaturoznawców i polonistów w ogóle, ale także przedstawicieli innych sztuk, komparatystów, filozofów, a także wszystkich zainteresowanych twórczością Schulza."

Szczegółowy program konferencji dostępny w załączniku.

czytaj całość…

Ponad 5 mln zł dla UKW z POWER

08 lutego 2018
czytaj całość

28 lutego 2018 r. Piotr Ziółkowski, szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów wręczył Rektorowi UKW prof. Jackowi Woźnemu voucher na realizację projektu. 5.217.146,11 zł  dla UKW na sfinansowanie projektu pn. Nowoczesny Uniwersytet.

czytaj całość…