Aktualności

07 marca 2018
czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na koncert w Niedzielę Palmową w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego wystąpią Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod batutą Benedykta Odyi. Koncert rozpocznie się o godz. 17.

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Konferencja: Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka

22 marca 2018

Katedra Kultury Współczesnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pod patronatem Komitetu Nauk o Sztuce PAN oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami zatytułowaną Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka, która odbędzie się w dniach 26-28 marca 2018 r.

czytaj całość…

Już w sobotę kolejny mecz szczypiornistów UKW, kibicuj naszym!

22 marca 2018

W najbliższą sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na mecz piłkarzy ręcznych AZS UKW Bydgoszcz. Nasi szczypiorniści zmierzą się z MKS Henri Lloyd Brodnica.

Czekamy na Was i Wasz doping dla naszych zawodników!

(24.03., godz. 19.00, hala sportowa Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Sportowej 2.)

czytaj całość…

Gra o Karierę!

20 marca 2018

W ramach ogólnopolskiego projektu Gra o karierę - Biuro Karier dla Ciebie Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konsultacje, konferencje i inne wydarzenia specjalnie dla studentów z całego kraju. W tym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Biura Karier UKW!

czytaj całość…

Półtora dnia z Brunonem Schulzem na UKW

08 marca 2018

Przyjazd do Bydgoszczy z wykładami dr Wiery Meniok, organizatorki znakomitych Festiwali Schulzowskich odbywających się Drohobyczu - miejscu urodzenia i tragicznej śmierci znakomitego polskiego pisarza, grafika, malarza, Brunona Schulza - prowadzącej też Muzeum Schulza, stał się ogniskiem kondensacji zainteresowań ciekawych badaczy. Pojawienie się autora wydanej ostatnio książki "Mesjasz, który odszedł", prof. Pawła Dybla, z pewnością nada żywy ton prowadzonym tu dyskusjom.

Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko literaturoznawców i polonistów w ogóle, ale także przedstawicieli innych sztuk, komparatystów, filozofów, a także wszystkich zainteresowanych twórczością Schulza."

Szczegółowy program konferencji dostępny w załączniku.

czytaj całość…