Półtora dnia z Brunonem Schulzem na UKW

  • 08 marca 2018

Zakład Literatury Powszechnej i Komparatystyki IFPiK UKW oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza (Komisja Komparatystyczna) zapraszają na konferencję naukową Półtora dnia z Brunonem Schulzem w Bydgoszczy w dniach 26-27 marca 2018 r.

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Karola Szymanowskiego 3 (wejście główne od strony Ronda Wielkopolskiego), sala 2.28 (Pracownia Pamięci Bydgoszczan i Regionu)

Przyjazd do Bydgoszczy z wykładami dr Wiery Meniok, organizatorki znakomitych Festiwali Schulzowskich odbywających się Drohobyczu - miejscu urodzenia i tragicznej śmierci znakomitego polskiego pisarza, grafika, malarza, Brunona Schulza - prowadzącej też Muzeum Schulza, stał się ogniskiem kondensacji zainteresowań ciekawych badaczy. Pojawienie się autora wydanej ostatnio książki "Mesjasz, który odszedł", prof. Pawła Dybla, z pewnością nada żywy ton prowadzonym tu dyskusjom.

Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko literaturoznawców i polonistów w ogóle, ale także przedstawicieli innych sztuk, komparatystów, filozofów, a także wszystkich zainteresowanych twórczością Schulza."

Szczegółowy program konferencji dostępny w załączniku.

Pobierz pliki