• 09 maja 2018

Już po raz dziewiąty bydgoskie uczenie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa organizują Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 23-27 maja 2018 r. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki”. Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. Wierzymy, że dzięki imprezom zorganizowanym przez pracowników naukowych, studentów i partnerów uczestnicy Festiwalu będą mogli się przekonać, że nauka jest inspirująca i fascynująca.

Na zajęcia obowiązują zapisy - festiwalnauki.bydgoszcz.pl.

Łącznie Festiwal oferuje ponad tysiąc wydarzeń. Należy pamiętać, iż w drodze po wiedzę wiek nie ma znaczenia, dlatego nasze wydarzenia zainteresują wszystkich od maluchów po seniorów.

Podobnie jak w poprzedniej edycji Festiwalu jest możliwość wzięcia udziału w festiwalowych atrakcjach już w dniu inauguracji, czyli 23 maja. Tak więc w tym roku największe święto nauki w Bydgoszczy będzie umożliwiało udział w  festiwalowych wydarzeniach przez 5 dni. Należy dodać, iż Festiwal zagości również w Człuchowie, Inowrocławiu, Chojnicach Działdowie i Solcu Kujawskim.

Spośród atrakcji czekających na Państwa w dniu 23 maja można wymienić: Poczuj chemię do chemii; Smog - co warto wiedzieć? Natomiast w dniu 24 maja można zapisać się m.in. na: BE CREATIVE. Warsztat wideokrytyka filmowego; Małe pantery, czyli trening sztuk walki dla najmłodszych. W dniu 25 maja nie można przegapić: Escape room - Klub Enigma; Jak sklonować roślinę in vitro? Kolejnego dnia nie można przegapić: Izolacja DNA „is easy” - biologia molekularna w praktyce; Tajemnice i rytuały sali operacyjnej .W ostatni dzień Festiwalu warto zwrócić uwagę na: Kuchnie narodów świata oraz Pokaz sztuki walki Vo-Quyen.

Oczywiście nie może nikogo zabraknąć na corocznym Pikniku Naukowo-Rodzinnym na Wyspie Młyńskiej 27 maja. Zapraszamy na godzinę 12:00, zabawa i nauka potrwa do godz. 18:00.

Program IX edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajduje się na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Wszystkie atrakcje w ramach BFN mają charakter bezpłatny. 

Relacja fotograficzna w galerii.

Pobierz pliki