Aktualności

Dzień GIS-u - relacja

22 listopada 2017

W dniach 15-16 listopada 2017 r. odbyły się kolejne obchody Dnia GIS-u w Bydgoszczy. Organizatorami imprez wchodzących w ich skład był Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów związanych z tematyką systemów informacji przestrzennej.

czytaj całość…

Niemal pół miliona złotych na realizację zadania „Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna..."

25 października 2017

Dr Wioletta Junik z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskała dofinansowanie w wysokości 443 272,97 zł złotych na realizację zadania pt. „Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna na rzecz wspierania rozwoju systemu profilaktyki i kształcenia specjalistów w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży na Ukrainie”. 

czytaj całość…

Studencie, sięgaj po więcej! 5 tys. złotych na realizację pasji

08 listopada 2017

Sięgaj po więcej! To hasło przyświeca II edycji programu grantowego Pasjopolis Master, w ramach którego Apator SA zachęca młodych, zdolnych studentów do stawiania sobie ambitnych celów i realizacji śmiałych pomysłów. Już od 6 listopada studenci 3 uczelni z regionu, w tym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych na realizację autorskich projektów i pasji.

czytaj całość…

dr hab. Aleksander Jankowski, prof. nadzw. UKW w elitarnym gronie ekspertów MKiDN

27 października 2017

We wtorek 24 października  na uroczystej gali w Departamencie Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Aleksander Jankowski odebrał akt nadania uprawnień rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami w dziedzinie architektury, budownictwa i historycznych konstrukcji ciesielskich. Nominację, poprzedzoną zaprzysiężeniem, wręczyła wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin.

czytaj całość…

UKW z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

23 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za wzorową współpracę z otoczeniem biznesu i komercjalizację wyników prac badawczych oraz wkład w rozwój nauki w Polsce.

czytaj całość…