Aktualności

Wykład prof. Henryka Siewierskiego (Universidade de Brasilia) pt. „Maria Danilewicz-Zielińska – emigracja i jedność kultury polskiej”.

18 września 2017

Katedra Literatury Powszechnej i Komparatystyki, Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW wraz z Oddziałem Bydgoskim Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają uprzejmie w dniu 12.10.2017 (czwartek) o godz. 16.30 do Auli A Biblioteki UKW na wykład prof. Henryka Siewierskiego (Universidade de Brasilia) pt. „Maria Danilewicz-Zielińska – emigracja i jedność kultury polskiej”.

czytaj całość…

Konferencja: Polska i Jugosławia w XX wieku

19 września 2017

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Historii Współczesnej w Belgradzie (Institut za savremenu istoriju – ISI) mają zaszczyt poinformować, iż w dniach 27-28 września 2017 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Polska i Jugosławia w XX wieku”. 

czytaj całość…

Bydgoskie Seminarium Naukowe pt.: Wyzwania i dylematy związane z projektowaniem i realizacją badań w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych...

06 września 2017

Zespół Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić Państwa 27 listopada 2017 roku do udziału w Bydgoskim Seminarium Naukowym pt.: Wyzwania i dylematy związane z projektowaniem i realizacją badań w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych. Co już wiemy? Co warto jeszcze poznać? Perspektywy i rekomendacje dla przyszłych badań współfinansowanym ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

czytaj całość…

Złoty medal dla studentki UKW podczas Uniwersjady w Tajpej

29 sierpnia 2017

Studentka UKW, Iga Baumgart wywalczyła w poniedziałek złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Polki wygrały w czasie 3:26,75. Podczas Uniwersjady w Tajpej zawodniczka BKS Bydgoszcz pokazała hart ducha i sportową energię. W finale biegu indywidualnego Iga uplasowała się na wysokiej, 6-stej pozycji. 

czytaj całość…

Przyszli zimownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego w Instytucie Geografii na UKW w Bydgoszczy

23 sierpnia 2017

19 sierpnia 2017 roku gościliśmy w Instytucie Geografii UKW przyszłych zimowników Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego, którzy już za półtora miesiąca pojadą na Wyspę Króla Jerzego. Pracownicy IBB PAN byli uczestnikami szkolenia dotyczącego pomiarów batymetrycznych z użyciem echosondy z GPS, które poprowadził dr Michał Habel z Instytutu Geografii UKW.

czytaj całość…

Polskie Dni Nauki na Ukrainie - relacja

28 sierpnia 2017
czytaj całość

Polskie Dni Nauki na Ukrainie to projekt zainicjowany przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW we współpracy i przy merytorycznym wsparciu dr hab. inż. Marka Macko, prof. nadzw., Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz dr hab. Benedykta Odya, prof. nadzw. Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia.

czytaj całość…