Aktualności

Wniosek o miejsce w akademikach

21 maja 2018
czytaj całość

Wnioski o miejsce w Domu Studenta na rok akademicki 2018/2019 należy składać osobiście (a nie drogą internetową). Formularze podań o przyznanie miejsca w DOMU STUDENTA należy pobierać ze strony www.ukw.edu.pl i składać u Kierowników Domu Studenta DS. Nr 1 ul. Łużycka 24 , pokój nr 2 i DS. Nr 2 ul. Łużycka 21 pokój nr 1.

czytaj całość…

Nowy kierunek studiów - pedagogika resocjalizacyjna

06 kwietnia 2018

Pedagogika resocjalizacyjna to nowy kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który będzie można studiować już od października. Studia te mają charakter dualny – zajęcia dydaktyczne łączą się z praktycznymi realizowanymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

czytaj całość…

Spotkanie dotyczące Ustawy 2.0

30 maja 2018

29 maja 2018 r. w Sali Senatu UKW odbyło się spotkanie przedstawicieli najważniejszych bydgoskich uczelni publicznych z władzami samorządowymi Bydgoszczy oraz parlamentarzystami ziemi bydgoskiej. Tematem spotkania było: Konsekwencje wprowadzenia Ustawy 2.0 dla szkolnictwa wyższego w Bydgoszczy. 

czytaj całość…

Bydgoski Festiwal Nauki za nami!

24 maja 2018
czytaj całość

Już po raz dziewiąty bydgoskie uczenie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki, który odbył się w dniach 23-27 maja 2018 r.  

czytaj całość…

Podsumowanie i podziękowanie za akcję Wielka zbiórka książek

29 maja 2018
czytaj całość

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach akcji Fundacji Zaczytani.pl, która już po raz czwarty zorganizowała Wielką Zbiórkę Książek, w tym roku zebrała 457 interesujących pozycji książkowych, w tym 137 egzemplarzy dla najmłodszych odbiorców.

czytaj całość…

UKW na XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu

29 maja 2018
czytaj całość

Reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uczestniczyli w Jubileuszowej XX Światowej Konferencji Gospodarczej w Toruniu, która łączy przedstawicieli polonijnego świata biznesu z całego globu. Stanowi dla nich swego rodzaju platformę dialogu, jest okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

czytaj całość…