Aktualności

Dwa medale za innowacyjne wynalazki

09 kwietnia 2018
czytaj całość

Miło nam poinformować o zdobyciu złotego medalu za „Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych” oraz srebrnego medalu za „Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne” na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacyjnych Technologii "Archimedes" w Moskwie (Rosja).

czytaj całość…

Seminarium: Dzieci wojny i dzieci uchodźcy

12 kwietnia 2018

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w Bydgoszczy oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Seminarium naukowo-metodyczne na temat: Dzieci wojny i dzieci uchodźcy - o prawach dzieci z różnych perspektyw, które odbędzie się 17 maja 2018 r. 

czytaj całość…

Konkurs dla Nieprzeciętnych

23 marca 2018

Ruszył konkurs Nieprzeciętni 2018, jest on przeznaczony dla osób między 18 a 35 rokiem życia, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego. Może to właśnie Ty!

czytaj całość…

Muzea UKW w katalogu muzeów uczelnianych

28 marca 2018

Kilka dni temu ukazał się katalog poświęcony muzeom działającym w ramach instytucji akademickich: uniwersytetów, akademii, politechnik. Nie mogło w nim zabraknąć Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018

16 kwietnia 2018

9 kwietnia 2018 r. w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy po raz szósty odbyło się Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018. W konkursie wzięło udział 104 uczestników. Imprezę zorganizował Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej wraz z pracownikami naukowymi Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. I. Kanta w Kaliningradzie. 

czytaj całość…