Aktualności

Medalowy UKW - AMP w Wioślarstwie

21 maja 2018
czytaj całość

19 maja 2018 r. na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. W typie uniwersytetów UKW był najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

czytaj całość…

Pięć medali karateków na AMP

22 maja 2018

Podczas rozgrywanych we Wrocławiu AMP w Karate WKF zawodnicy z naszej uczelni wrócili aż z 5 medalami. W kategorii kumite kobiet -55kg Marta Dzielak po emocjonujących walkach wywalczyła brązowy medal. Zeszłoroczna wicemistrzyni AMP z kategorii +68kg Marzena Zalewska w tym roku również nie zawiodła i zdobyła trzecie miejsce. Ponadto dziewczyny startowały w kumite drużynowym, lecz tam uległy bardzo mocnej drużynie z Politechniki Opolskiej. W klasyfikacji punktowej kobiet typ uczelni uniwersytety UKW zajęło drugie miejsce.

czytaj całość…

Wyróżnienia Academia 2018 dla Wydawnictwa UKW

22 maja 2018

Z warszawskich Targów Książki Akademickiej ACADEMIA 2018 Wydawnictwo UKW przywiozło aż dwa wyróżnienia, za książki: „Mechanika techniczna dla inżynierów” oraz „Studium bezprądowego metalizowania materiałów polimerowych. Miedziowanie polilaktydu”.

czytaj całość…

Zostań Wolontariuszem Kayakmanii

29 maja 2018
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zachęca do udziału w Kayakmanii. Zapraszamy zarówno doświadczonych miłośników kajakarstwa, jak i świeżo upieczonych adeptów tej formy spędzania wolnego czasu. 

czytaj całość…

Złota Setka Pomorza i Kujaw

14 maja 2018
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został partnerem 22. finału „Złotej Setki Pomorza i Kujaw” organizowanej już od ponad dwóch dekad przez Gazetę Pomorską. 

czytaj całość…

Studentka UKW z brązowym medalem Mistrzostw Europy

14 maja 2018
czytaj całość

12-stego maja br. odbyły się w Puszczykowie k/Poznania I Amatorskie Mistrzostwa Europy w MMA. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek tej dyscypliny z całej Europy. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się studentka IV roku Psychologii, naszego Uniwersytetu, Marta Wojdat - zdobywając w kategorii do 57 kg brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy.

czytaj całość…