Aktualności

350 tysięcy złotych na program profilaktyczny „Niebieskoocy” w naszej szkole

12 czerwca 2017

Prof. dr hab. Maria Deptuła, Kierownik Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW oraz pracujący pod jej opieką naukową doktorant Szymon Borsich uzyskali w konkursie ogłoszonym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dofinansowanie w wysokości niemal 350 tysięcy złotych na opracowanie, pilotażową realizację i ewaluację programu profilaktycznego „Niebieskoocy” w naszej szkole – przezwyciężanie stereotypów drogą do tworzenia uczniom lepszych warunków rozwoju w klasie szkolnej. Tytuł programu jest związany z filmem pod tytułem  „Niebieskoocy”  (scenariusz i reżyseria: Bertram Verhaag), który porusza problem stereotypowego postrzegania i dyskryminacji osób uznanych za inne.

 

czytaj całość…

Nowe pomysły na rewitalizację Ogrodu Botanicznego UKW

14 czerwca 2017
czytaj całość

12 czerwca br. w Sali Senatu UKW odbyło się spotkanie dotyczące projektu Rewitalizacja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który zakłada szersze otwarcie jego przestrzeni dla społeczności lokalnej, w tym osób niepełnosprawnych po przywróceniu świetności tego wyjątkowego miejsca.

czytaj całość…

Porozumienie Centrów Transferu Technologii UTP, UMK i UKW

14 czerwca 2017

W dniu 12 czerwca br., w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy Centrów Transferu Technologii w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnym podczas składania podpisów był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

czytaj całość…