Aktualności

Ochrona roślin zagrożonych wyginięciem

16 kwietnia 2018
czytaj całość

12 kwietnia 2018 r. zawarto umowę między Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o., Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Radzikowie i Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Powołanie spółki celowej AIP UKW

13 kwietnia 2018

12 kwietnia 2018 r. Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. dr hab. Jacek Woźny powołał Spółkę celową UKW pod nazwą „Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego sp. z o.o.”. 

czytaj całość…

Dwa medale za innowacyjne wynalazki

09 kwietnia 2018
czytaj całość

Miło nam poinformować o zdobyciu złotego medalu za „Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych” oraz srebrnego medalu za „Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne” na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacyjnych Technologii "Archimedes" w Moskwie (Rosja).

czytaj całość…

Klub Uczelniany AZS sekcja e-sportu otwiera rekrutację!

22 marca 2018

Od marca przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach Klubu Uczelnianego AZS funkcjonuje sekcja e-sportu! Interesujesz się grami on-line oraz gamingiem, chcesz spróbować swoich sił w e-sporcie, a może jesteś starym wyjadaczem? Zapraszamy do Klubu Uczelnianego AZS UKW do sekcji e-sportu. 

czytaj całość…

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Ponad 5 mln zł dla UKW z POWER

08 lutego 2018
czytaj całość

28 lutego 2018 r. Piotr Ziółkowski, szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów wręczył Rektorowi UKW prof. Jackowi Woźnemu voucher na realizację projektu. 5.217.146,11 zł  dla UKW na sfinansowanie projektu pn. Nowoczesny Uniwersytet.

czytaj całość…