Aktualności

Ogólnopolska konferencja naukowa „Pamięć - historia – kultura anatomia polityki historycznej”

12 lipca 2017
czytaj całość

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa

Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji naukowej „Pamięć - historia – kultura anatomia polityki historycznej”, która odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach:24-25 października 2017 roku.

Problem polityki historycznej odgrywa istotną rolę we współczesnym dyskursie nauk humanistycznych i społecznych. Jako cel konferencji określamy podjęcie wielowątkowej refleksji na temat pamięci w kontekście kulturowym, historycznym i politycznym. Naszą intencją jest usystematyzowanie problemów definicyjnych i przegląd rozwiązań instytucjonalnych w omawianym zakresie. Warto przy tej okazji dokonać również porównań doświadczeń polskich z tendencjami europejskimi i światowymi.

 

czytaj całość…

Wystawa „Antarktyka – podróż do krainy lodu” dr Danuty Szumińskiej w Bibliotece Miejskiej w Bydgoszczy

27 czerwca 2017

Wystawa przygotowana przez Dział Promocji UKW jest pokłosiem ponad miesięcznego pobytu naukowego dr Danuty Szumińskiej, pracownika Instytutu Geografii UKW na początku tego roku w Antarktyce. Fotografie prezentowana podczas najnowszej wystawy były już eksponowane w Bibliotece Głównej UKW podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Teraz, przez dwa letnie miesiące będą mogli oglądać je mieszkańcy Bydgoszczy. Zapraszamy do Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, ul. Rynek 22-24.

czytaj całość…

Dołącz do szczypiornistów AZS-u UKW!

22 czerwca 2017
czytaj całość

Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz ogłasza nabór zawodników do drugoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn w ramach nowego projektu „Ludzie z charakterem”. Program szkolenia przewiduje dynamiczny i wszechstronny rozwój drużyny w oparciu o bazę sportową Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu.

czytaj całość…

UKW zachęca do udziału w Kayakmanii!

12 lipca 2017
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zachęca do udziału w Kayakmanii. Zapraszamy zarówno doświadczonych miłośników kajakarstwa, jak i świeżo upieczonych adeptów tej formy spędzania wolnego czasu. Zabierz ze sobą znajomych, rodzinę, dzieci! Proponujemy wspólne spędzanie wolnego czasu na wodzie w osadach kajakowych, wspólny wysiłek, wieczorną integrację w stylu shanty - Kayakmania to doskonała forma integracji.

czytaj całość…

350 tysięcy złotych na program profilaktyczny „Niebieskoocy” w naszej szkole

12 czerwca 2017

Prof. dr hab. Maria Deptuła, Kierownik Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW oraz pracujący pod jej opieką naukową doktorant Szymon Borsich uzyskali w konkursie ogłoszonym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dofinansowanie w wysokości niemal 350 tysięcy złotych na opracowanie, pilotażową realizację i ewaluację programu profilaktycznego „Niebieskoocy” w naszej szkole – przezwyciężanie stereotypów drogą do tworzenia uczniom lepszych warunków rozwoju w klasie szkolnej. Tytuł programu jest związany z filmem pod tytułem  „Niebieskoocy”  (scenariusz i reżyseria: Bertram Verhaag), który porusza problem stereotypowego postrzegania i dyskryminacji osób uznanych za inne.

 

czytaj całość…