Archiwum

Europejska Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

17 maja 2017
czytaj całość

Na nocne zwiedzanie zapraszamy w sobotę (20 maja), w godz. 17.00 – 1.00 (ostatnie wejścia o 24.30). W tym roku Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego postawiło na różnorodność. Pierwszy raz pokażemy piękną, misternie wykonaną, zabytkową chorągiew polskiego Bractwa Różańca Świętego w Auberchicourt.

czytaj całość…

IX Sesja Naukowa Magistrantów Instytutu Psychologii UKW

17 maja 2017
czytaj całość

Szanowni Państwo,

Zgodnie z tradycją, już po raz dziewiąty, w Instytucie Psychologii UKW odbędzie się Sesja Naukowa Magistrantów Instytutu Psychologii. Sesja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań dyskusyjnych skoncentrowanych wokół problematyki naukowo-badawczej Seminariów magisterskich realizowanych w Instytucie Psychologii.

czytaj całość…

IV międzynarodowy Fascynujący Dzień Roślin w Ogrodzie Botanicznym UKW

11 maja 2017

18 maja na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization) odbędzie się IV Fascination of Plants Day. Jej cel to przedstawienie pracy ludzi, dla których największą fascynacją są rośliny, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość świata roślin ma nie mniejsze znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Bardzo ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.

czytaj całość…

VIII Bydgoski Festiwal Nauki

10 maja 2017
czytaj całość

Już po raz ósmy bydgoskie uczenie wyższe - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa organizują Bydgoski Festiwal Nauki. Odbędzie się on w dniach 24-27 maja 2017 roku pod hasłem „Złap bakcyla nauki”.

czytaj całość…