Archiwum

Międzynarodowy Dzień Tolerancji na UKW

14 listopada 2017

Podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przypadającego co roku 16 listopada, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościć będzie konferencję inauguracyjną projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, inicjowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

czytaj całość…

Radio Uniwersytet świętuje 10. urodziny.

30 października 2017
czytaj całość

Pierwsza studencka rozgłośnia w Bydgoszczy obchodzi jubileusz. Tak, to już 10 lat! Z tej okazji 30 października zapraszamy do słuchania specjalnej urodzinowej audycji z udziałem założycieli radia na UKW. Jak powstało Radio Uniwersytet? Czy założyciele przypuszczali, że rozgłośnia przetrwa tyle czasu? Kto w radiu wyrzucał brudne kubki do śmietnika, a kto powtarzał - "nie ma, że się nie da"? Tego dowiecie się w poniedziałek, 30 października o godzinie 19:00! 

 

czytaj całość…

Konferencja: Anatomia polityki historycznej

24 października 2017

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW zapraszają na konferencję „Anatomia polityki historycznej”, która odbędzie się w dniach 24-25 października w Bibliotece UKW. W załączniku zamieszczamy program.

czytaj całość…

Requiem Mozarta w Filharmonii Pomorskiej

23 października 2017
czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na koncert „Requiem Mozarta d-moll KV 626” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej oraz Chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się w czwartek, 26 października o godz. 19:00 w FP.

czytaj całość…

Dyskusja: Miasto – wieś – przyszłość

20 października 2017
czytaj całość

Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności zapraszają na dyskusję panelową „Miasto – wieś – przyszłość”, która odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 11 w auli INP przy ul. Poniatowskiego 12. Serdecznie zapraszamy!

czytaj całość…