Archiwum

Dzień przyjaźni Polsko-Węgierskiej

21 marca 2017

„Węgry i Polska to dwa wiekuiste dęby, każdy z nich wystrzelił pniem osobnymi odrębnym, ale ich korzenie, szeroko rozłożone pod powierzchnią ziemi i splątały się i zrastały niewidocznie. Stąd byt i czerstwość jednego jest drugiemu warunkiem życia i zdrowia."

Tymi słowami Stanisław Worcell, XIX-wieczny polski działacz polityczny  i publicysta, scharakteryzował naturę więzi łączącą Polaków i Węgrów. O wzajemnym pozytywnym nastawieniu naszych narodów może świadczyć jednogłośne przyjęcie w 2007 roku przez polski Sejm i Parlament Republiki Węgierskiej uchwały o ustanowieniu dnia  23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. 

czytaj całość…

Tydzień Pracy Socjalnej na UKW

16 marca 2017
czytaj całość

Zakład Pedagogiki Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkania organizowane w ramach Tygodnia Pracy Socjalnej. Wydarzenie nawiązuje do Światowego Dnia Pracy Socjalnej (21 marca 2017) i patronuje mu Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej.

czytaj całość…

Fulbright - spotkanie informacyjne

06 marca 2017

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy - dr hab. inż. Marek Macko, prof. UKW oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej serdecznie zapraszają doktorantów i pracowników UKW na spotkanie informacyjne poświęcone ofercie stypendialnej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, która wspiera wymianę naukową i kulturową między Polską i Stanami Zjednoczonymi.

 

czytaj całość…