Archiwum

Uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej

30 czerwca 2017

W czwartek, 6 lipca w siedzibie Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW przy ul. Poniatowskiego 12 o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Aktu podpisania dokonają Rektor UKW JM prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek.

czytaj całość…

Wykład w 98. rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego

27 czerwca 2017

28 czerwca 2017 r., o godzinie 17.00 w 98. rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego,  w Auli im. prof. Karola Buczka Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych przy ul Księcia Józefa Poniatowskiego 12  dr Monika Opioła-Cegiełka wygłosi wykład poświęcony temu kluczowemu dla współczesnej Europy i Polski wydarzeniu.

czytaj całość…

Koncert Słowami Muzyki

26 czerwca 2017

Wydział Edukacji Muzycznej UKW zaprasza na koncert „Słowami Muzyki”., który odbędzie się we wtorek, 27 czerwca o godz. 18 w sali koncertowej Copernicanum UKW. Wstęp bezpłatny.

czytaj całość…

Grupa młodzieżowo-akademicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę

21 czerwca 2017
czytaj całość

Po roku nieobecności zapraszamy na pielgrzymi szlak! Dokładnie tak. Kierunek: JASNA GÓRA!!! Każdy młody ciałem i duchem jest mile widziany w grupie PRZEZROCZYSTEJ. Zapewniamy niezapomnianą przygodę — fizyczną i duchową. Nie przeliczaj, nie kalkuluj, czy dasz radę. Nie zastanawiaj się, jak w tym roku będzie, czy będzie dobra pogoda, czy... POWIEDZ TAK!  Naszą przewodniczką na szlaku będzie Maryja — najlepsza nauczycielka w mówieniu „tak”. 

czytaj całość…

Nowe kierunki studiów doktoranckich - nauki biologiczne

19 czerwca 2017

Od roku akademickiego 2017/2018 Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otwiera dwa nowe, atrakcyjne kierunki studiów doktoranckich w dziedzinie nauk biologicznych – czteroletnie studia III stopnia na kierunku biologia oraz czteroletnie studia III stopnia na kierunku ekologia.

czytaj całość…

XXVI Kolokwia Psychologiczne PAN

19 czerwca 2017

XXVI Kolokwia Psychologiczne PAN poświęcone będą problemom badań psychologicznych nad relacją mózg – zachowanie. Proponujemy dyskusję nad relacjami między mózgiem a zachowaniem ludzkim, odwołując się głównie do dorobku psychologii klinicznej, poznawczej i rozwojowej, a także badań interdyscyplinarnych współcześnie zwanych umownie neuronauką. Kolokwium odbędzie się w dniach 19-20 czerwca br.

czytaj całość…

Wzmocnienie współpracy nauka biznes - seminarium

14 czerwca 2017

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach konsorcjum projektowego w programie Inkubator Innowacyjności+, zapraszają serdecznie na seminarium informacyjne dotyczące wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym i otoczeniem gospodarczym.

czytaj całość…

Festiwal Kultury Węgierskiej na UKW

13 czerwca 2017

9 czerwca 2017 roku w ramach Festiwalu Kultury Węgierskiej gościła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego JE Ambasador Węgier w Polsce dr Orsolya Zsuzsanna Kovács. Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács  aktywnie działa na rzecz umacniania współpracy polsko-węgierskiej, szczególnie wśród  młodzieży. Jest m. in. pomysłodawczynią staży dla studentów i młodych polskich urzędników w węgierskim Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier.
Tego dnia odbyły się w Bibliotece UKW zajęcia dla dzieci, które zapoznawały się z tradycją i kulturą Węgier, m.in. układały węgierską flagę. W późniejszy quizie odpowiadały na pytania Pani Ambasador. O godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą, laureatami ubiegłorocznego konkursu plastycznego na komiks o tematyce węgierskiej. Zbiór komików ukazała się niedawno drukiem, dzięki wsparciu Ambasady Węgier, Węgierskiego Instytut Kultury, UKW i Drukarni Abedik. Po  spotkaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe wpisy w książkach od JE Ambasador i Honorowego Konsula Węgier w Bydgoszczy Marka A. Pietrzaka. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z władzami UKW w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz spotkanie w Ogrodzie Botanicznym UKW.
fot. A. Obiała

 

czytaj całość…