Bydgoski Festiwal Nauki

BFN 2016: Piknik naukowo-rodzinny

23 maja 2016
czytaj całość

21 maja 2016 r. to ostatni dzień Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Podczas imprezy na Wyspie Młyńskiej odbyły się liczne koncerty, pokazy, eksperymenty, animacje dla dzieci i konkursy.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2015 - Inauguracja Festiwalu

21 maja 2015
czytaj całość

20 maja 2015 r. Bydgoski Festiwal Nauki został uroczyście rozpoczęty. W Teatrze Polskim zorganizowany został specjalny koncert. Wystąpili studenci i pracownicy Wydziału Edukacji Muzycznej UKW tworzący MIDI Synthesizer Orchestra, muzykami dyrygował robot SCORBOT-ER 9, zaprogramowany przez studentów i pracowników Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki. Można było również usłyszeć chóry Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wieczór zakończył występ znakomitej wokalistki Hanny Banaszak.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

BFN 2015 - konferencja prasowa

06 maja 2015
czytaj całość

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Na nieco ponad dwa tygodnie przez startem tej wielkiej imprezy, Rada Programowa przedstawiła najważniejsze wydarzenia Festiwalu.
Bydgoski Festiwal Nauki już po raz szósty odbędzie się w grodzie nad Brdą i jest efektem współpracy największych bydgoskich uczelni - UKW, CM UMK, UTP oraz WSG. To wspólne działanie przekłada się na coraz większe sukcesy Festiwalu, o czym świadczy choćby liczba osób, które uczestniczą w Festiwalu. Szacuje się, że tym roku liczba gości Festiwalu przekroczy 18 tys. Ponadto, w tegorocznej edycji przygotowano rekordową ilość, bo aż 800 imprez i propozycji festiwalowych. Tym samym na zainteresowanych czeka aż 22 tys. wolnych miejsc. Tradycyjnie program imprezy ułożony jest według ścieżek tematycznych - łącznie jest ich osiem, a wśród nich zupełną nowością jest Dzień Innowacyjności.

Na Festiwal zapraszamy w dniach 20-23 maja 2015 r. www.festiwal.ukw.edu.pl.

czytaj całość…

BFN 2014 - 31.05.

02 czerwca 2014
czytaj całość

W sobotę 31 maja odbył się Piknik Naukowo-Rodzinny, w ramach pikniku odbyły się liczne koncerty, pokazy, eksperymenty, animacje dla dzieci oraz wiele, wiele innych niespodzianek. Niezwykle ciekawy był pokaz naukowy „Jajem w naukę”, Na zakończenie Festiwalu największe przeboje 1989 roku zaśpiewali studenci i pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UKW przy akompaniamencie zespołu EWI. Koncert nawiązywał do ogłoszonego przez Prezydenta RP Roku Wolności.

czytaj całość…