Goście UKW

Festiwal Kultury Węgierskiej na UKW

13 czerwca 2017
czytaj całość

9 czerwca 2017 roku w ramach Festiwalu Kultury Węgierskiej gościła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego JE Ambasador Węgier w Polsce dr Orsolya Zsuzsanna Kovács.
Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács  aktywnie działa na rzecz umacniania współpracy polsko-węgierskiej, szczególnie wśród  młodzieży. Jest m. in. pomysłodawczynią staży dla studentów i młodych polskich urzędników w węgierskim Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier. Tego dnia odbyły się w Bibliotece UKW zajęcia dla dzieci, które zapoznawały się z tradycją i kulturą Węgier, m.in. układały węgierską flagę. W późniejszy quizie odpowiadały na pytania Pani Ambasador. O godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą, laureatami ubiegłorocznego konkursu plastycznego na komiks o tematyce węgierskiej. Zbiór komików ukazała się niedawno drukiem, dzięki wsparciu Ambasady Węgier, Węgierskiego Instytut Kultury, UKW i Drukarni Abedik. Po  spotkaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe wpisy w książkach od JE Ambasador i Honorowego Konsula Węgier w Bydgoszczy Marka A. Pietrzaka. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z władzami UKW w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz spotkanie w Ogrodzie Botanicznym UKW. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkania z Piotrem Wittem

07 grudnia 2015
czytaj całość

4 grudnia 2015 roku odbyło się spotkania z Piotrem Wittem, autorem książki Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie. Partnerem wydarzenia był Wydział Edukacji Muzycznej UKW. 

czytaj całość…

Bohater Karbali na UKW

19 listopada 2015
czytaj całość

Zakład Filozofii Edukacji i Metodologii Badań, prowadzący specjalność: edukacja obywatelska i bezpieczeństwo publiczne oraz Instytut Pedagogiki UKW 18 listopada 2015 r. zorganizowały spotkanie z ppłk Grzegorzem Kaliciakiem pt.: Karbala. Raport z obrony City Hall.

Przez wiele lat historia bitwy o ratusz w irackiej Karbali, pozostawała nieznana. W ostatnim czasie za sprawą książek o tamtych wydarzeniach oraz filmowi o tamtych wydarzeniach wiemy więcej. Spotkanie było okazją do poznania relacji o największej bitwie polskiego wojska od czasów II wojny światowej z ust bohatera z Karbali.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Prezes Zarządu PKO BP na UKW

26 października 2015
czytaj całość

26 października 2015 roku w auli Biblioteki UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło wygłosił wykład inaugurujący współpracę Wydziału Administracji i Nauk Społecznych UKW z PKO Bankiem Polskim.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Radosław Sikorski na UKW

16 czerwca 2015
czytaj całość

Studenckie Koła Naukowe Instytutu Nauk Politycznych 15 czerwca 2015 r. zorganizowały wykład byłego Ministra Spraw Zagranicznych i Marszałka Sejmu RP, Posła na Sejm RP, Radosława Sikorskiego pod tytułem: Prawa człowieka w cyberprzestrzeni.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie: Jacek Zieliniewicz

28 maja 2015
czytaj całość

27 maja 2015r. podczas III Dni Instytutu Nauk Politycznych UKW odbyło sie spotkanie z Jackiem Zieliniewiczem, byłym więźniem "Auschwitz-Birkenau. Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady (1940-1945)" 

fot. A.Obiała

czytaj całość…

Naukowcy z Wiednia na UKW

19 stycznia 2015
czytaj całość

Univ.-Prof. Dr. habil. Qendrim Zebeli oraz Univ.-Prof. Dr. habil. Josef Böhm z Veterinary University of Vienna, Department for Livestock and Public Health in Veterinary Medicine, Institute for Animal Nutrition and Functional Botany byli gośćmi Katedry Fizjologii i Toksykologii UKW. Spotkanie to było częścią współpracy, jaką Katedra prowadzi z tą uczelnią. Naukowcy wygłosili też wykład dla studentów UKW. Fot. Sebastian Nowak

czytaj całość…