Goście UKW

Ashat Salimovich Imangaliev - Rektor Uniwersytetu z Kazachstanu

25 kwietnia 2018
czytaj całość

W dniach 23-26 kwietnia 2018 r. gościliśmy na UKW Rektora Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku prof. Ashata Salimovich Imangalieva.
Bliska współpraca między rozpoczęła się już w roku 2012, wraz z podpisaniem oficjalnej umowy o współpracy akademickiej. Od tamtej pory na naszej uczelni, gościliśmy już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba Uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus - Mobilność z Krajami Partnerskimi.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Patrick Turner - zastępca Sekretarza NATO na UKW

11 kwietnia 2018
czytaj całość

10 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościliśmy Patricka Turnera - Zastępcę Sekretarza Generalnego NATO do spraw operacji. W Instytucie Nauk Politycznych UKW wygłosił on wykład poświęcony bieżącej działalności Paktu Północnoatlantyckiego, po którym odbyła się dyskusja z udziałem studentów.
Spotkanie poprowadziła dr Kamila Sierzputowska, którą organizacyjnie wspierało Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wykłady otwarte z udziałem wybitnych językoznawców: prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej

05 lutego 2018
czytaj całość

10 stycznia 2018 roku w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy, odbyły się gościnne wykłady otwarte z udziałem wybitnych językoznawców: prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej. W spotkaniu uczestniczył  JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny, który w imieniu całej Społeczności Akademickiej powitał zaproszonych gości. Moderatorem prelekcji, a zarazem ich inicjatorką, była prof. dr hab. Elżbieta Laskowska. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wizyta ministra Jarosława Gowina na UKW

25 stycznia 2018
czytaj całość

W środę, 24 stycznia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gościł Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Minister spotkał się z przedstawicielami władz rektorskich uczelni wyższych w Bydgoszczy oraz ze środowiskiem akademickim naszego miasta.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Festiwal Kultury Węgierskiej na UKW

13 czerwca 2017
czytaj całość

9 czerwca 2017 roku w ramach Festiwalu Kultury Węgierskiej gościła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego JE Ambasador Węgier w Polsce dr Orsolya Zsuzsanna Kovács.
Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács  aktywnie działa na rzecz umacniania współpracy polsko-węgierskiej, szczególnie wśród  młodzieży. Jest m. in. pomysłodawczynią staży dla studentów i młodych polskich urzędników w węgierskim Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier. Tego dnia odbyły się w Bibliotece UKW zajęcia dla dzieci, które zapoznawały się z tradycją i kulturą Węgier, m.in. układały węgierską flagę. W późniejszy quizie odpowiadały na pytania Pani Ambasador. O godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą, laureatami ubiegłorocznego konkursu plastycznego na komiks o tematyce węgierskiej. Zbiór komików ukazała się niedawno drukiem, dzięki wsparciu Ambasady Węgier, Węgierskiego Instytut Kultury, UKW i Drukarni Abedik. Po  spotkaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe wpisy w książkach od JE Ambasador i Honorowego Konsula Węgier w Bydgoszczy Marka A. Pietrzaka. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z władzami UKW w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz spotkanie w Ogrodzie Botanicznym UKW. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkania z Piotrem Wittem

07 grudnia 2015
czytaj całość

4 grudnia 2015 roku odbyło się spotkania z Piotrem Wittem, autorem książki Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie. Partnerem wydarzenia był Wydział Edukacji Muzycznej UKW. 

czytaj całość…

Bohater Karbali na UKW

19 listopada 2015
czytaj całość

Zakład Filozofii Edukacji i Metodologii Badań, prowadzący specjalność: edukacja obywatelska i bezpieczeństwo publiczne oraz Instytut Pedagogiki UKW 18 listopada 2015 r. zorganizowały spotkanie z ppłk Grzegorzem Kaliciakiem pt.: Karbala. Raport z obrony City Hall.

Przez wiele lat historia bitwy o ratusz w irackiej Karbali, pozostawała nieznana. W ostatnim czasie za sprawą książek o tamtych wydarzeniach oraz filmowi o tamtych wydarzeniach wiemy więcej. Spotkanie było okazją do poznania relacji o największej bitwie polskiego wojska od czasów II wojny światowej z ust bohatera z Karbali.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Prezes Zarządu PKO BP na UKW

26 października 2015
czytaj całość

26 października 2015 roku w auli Biblioteki UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło wygłosił wykład inaugurujący współpracę Wydziału Administracji i Nauk Społecznych UKW z PKO Bankiem Polskim.

fot. A. Obiała

czytaj całość…