Konferencje, seminaria

Dzień Terapii na UKW

09 maja 2017
czytaj całość

8 maja 2017 roku na UKW odbył się Dzień Terapii. Organizatorami imprezy były Studenckie Koło Naukowe Terapii Pedagogicznej działające przy Katedrze Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji oraz Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Seminarium naukowo-metodyczne podsumowujące realizację projektu badawczego

04 kwietnia 2017
czytaj całość

3 kwietnia 2017 roku w Auli Biblioteki Głównej UKW odbyło się Seminarium naukowo-metodyczne podsumowujące realizację projektu badawczego pn.: Diagnoza warunków rozwoju psychospołecznego tworzonych uczniom w bydgoskich szkołach publicznych zrealizowanego w ramach Zadania: 2.1.3. Pełne wdrożenie programu diagnozy problemów wychowawczych w szkołach i placówkach zapisanego w Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020.

fot. A. Obiała

 

czytaj całość…

Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki

14 marca 2017
czytaj całość

Program Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pierwsza inicjatywa realizowana w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki wyrażonej w tzw. strategii na rzecz nauki i szkolnictwa wyższego. Jednym z trzech głównych założeń strategii jest popularyzacja dokonań polskich naukowców wśród różnych grup społecznych (od juniorów do seniorów), a także dotarcie z atrakcyjną formą edukacji do obszarów wykluczonych. Inicjatorem Programu było Biuro Upowszechniania Nauki, natomiast realizuje Biuro Projektu przy Dziale Promocji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

fot. A. Obiała

czytaj całość…