Wydarzenia

Wielki Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

19 kwietnia 2018
czytaj całość

Wielki Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach za nami.|
W finale 18 kwietnia 2018 r. wzięło udział 18 uczniów z najlepszymi wynikami z całej Polski. Najpierw odpowiadali na pytania komisji, pózniej wysłuchali wykładu dr Moniki Opioły-Cegiełki: Król Kazimierz III Wielki w XIX-wiecznej polskiej historiografii, kulturze i sztuce.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim Finalistom!

fot. A. Obiała

 

czytaj całość…

Finał konkursu matematycznego Euklides

16 kwietnia 2018
czytaj całość

13 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa XIX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides organizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Wzięło w niej udział 35 uczniów z całej Polski, 10 uczniów z Litwy oraz 30 nauczycieli - opiekunów naukowych, którzy tego dnia świętowali wraz ze swoimi podopiecznymi.
Finał konkursu odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy 12 kwietnia 2018 r. Konkurs ten jest jednym z nielicznych zawodów matematycznych skierowanym wyłącznie do uczniów szkół technicznych i każdego roku cieszy się ogromnym powodzeniem.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Wystawa - Bydgoszcz w świetle badań archeologicznych

13 kwietnia 2018
czytaj całość

12 kwietnia 2018 r. w Bibliotece UKW odbyło się otwarcie wystawy: Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle badań archeologicznych. Wprowadzenie do wystawy: Józef Łoś.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy oraz bydgoskimi archeologami zrzeszonymi w Sekcji Archeologicznej Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

fot. A. Obiała i K. Mrotek

czytaj całość…

Muszkieterowie słowa na UKW

09 kwietnia 2018
czytaj całość

6 kwietnia 2018 r. w Bibliotece UKW odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim Muszkieterowie Słowa.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest jednym z głównych partnerów Konkursu.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

26 marca 2018
czytaj całość

23 marca 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W programie tego wydarzenia znalazł się wykład dr Pawła Stachowiaka: Kardynał Józef Mindszenty. Klęska niezłomności, prezentacja Dariusza Stopikowskiego o historii Węgier w salach Muzeum Narodowego w Budapeszcie oraz otwarcie wystawy fotograficznej Sandora Kardosa: Archiwum Horusa.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Półfinał konkursu o Kazimierzu Wielkim

16 marca 2018
czytaj całość

14 marca odbył się półfinał międzyszkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W czterech miastach, w tym w Bydgoszczy uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi patrona naszej uczelni.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

V Spotkanie Panelowe Ekspertów

16 marca 2018
czytaj całość

15 marca 2018 roku Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach projektu Inkubator Innowacyjności + zaprasiło na: V  Spotkanie Panelowe Ekspertów. Temat spotkania: Innowacje społeczne w kontekście aktywności podmiotów lokalnych.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Koncert dla dr Moniki Dekowskiej

15 marca 2018
czytaj całość

Koncert francuskiego zepsołu Benjamin Piat połączony z aukcją charytatywną odbył się 14 marca br. w Copernicanum UKW. Środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc dr Monice Dekowskiej.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Wernisaż wystawy Kragujevac 2017

15 marca 2018
czytaj całość

Pokonkursową wystawy XIX Międzynarodowego Salonu Karykatury Antywojennej "Kragujevac 2017” można oglądać w galerii Biblioteki UKW. 14 marca 2018 r. odbył się jej wernisaż.

fot. Katarzyna Mrotek

czytaj całość…

Dzień Animatora Kultury 2018

08 marca 2018
czytaj całość

Zakład Myśli Społecznej i Edukacji Środowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Instytucie Pedagogiki UKW 7 marca 2018 r. zorganizował Dzień Animatora Kultury.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawicieli różnych instytucji: Teatru Polskiego, Miejskiego Centrum Kultury, Filharmonii Pomorskiej czy Opery Nova.

fot. A. Obiała

czytaj całość…