Wydarzenia

Umowa o współpracy UKW i IPN

07 lipca 2017
czytaj całość

W czwartek, 6 lipca w siedzibie Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Aktu podpisania dokonali Rektor UKW JM prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek. Odbyło się to w obecności między innymi wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, dyrektora Biura Badań Historycznych IPN dr. hab. Mirosława Szumiło, dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku dr. Mirosława Golona, naczelnika Delegatury IPN w Bydgoszczy Edyty Cisewskiej, dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW dr. hab. Marka Zielińskiego oraz kilkudziesięciu zgromadzonych osób – mieszkańców Bydgoszczy, historyków i politologów. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Festiwal Kultury Węgierskiej na UKW

13 czerwca 2017
czytaj całość

9 czerwca 2017 roku w ramach Festiwalu Kultury Węgierskiej gościła na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego JE Ambasador Węgier w Polsce dr Orsolya Zsuzsanna Kovács.
Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács  aktywnie działa na rzecz umacniania współpracy polsko-węgierskiej, szczególnie wśród  młodzieży. Jest m. in. pomysłodawczynią staży dla studentów i młodych polskich urzędników w węgierskim Ministerstwie Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier. Tego dnia odbyły się w Bibliotece UKW zajęcia dla dzieci, które zapoznawały się z tradycją i kulturą Węgier, m.in. układały węgierską flagę. W późniejszy quizie odpowiadały na pytania Pani Ambasador. O godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą, laureatami ubiegłorocznego konkursu plastycznego na komiks o tematyce węgierskiej. Zbiór komików ukazała się niedawno drukiem, dzięki wsparciu Ambasady Węgier, Węgierskiego Instytut Kultury, UKW i Drukarni Abedik. Po  spotkaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe wpisy w książkach od JE Ambasador i Honorowego Konsula Węgier w Bydgoszczy Marka A. Pietrzaka. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z władzami UKW w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz spotkanie w Ogrodzie Botanicznym UKW. 

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Spotkanie z Wojciechem Janasem

07 czerwca 2017
czytaj całość

6 czerwca o godzinie 12.00 w siedzibie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Wojciechem Janasem, trenerem przygotowania fizycznego kadry narodowej polskich siatkarzy.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Konferncja Pedagogów

23 maja 2017
czytaj całość

Dnia 22 maja 2017 roku w Instytucie Pedagogiki UKW odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod tytułem Dojrzałość: konteksty celów, zadań i działań edukacyjno-wychowawczych. Perspektywa temporalna.

fot. A.Obiała

czytaj całość…

UKW gościł pracowników Dev Sanskriti Vishwavidyalaya – partnerskiej uczelni z Haridwar w Indiach

23 maja 2017
czytaj całość

W dniach 22-27 maja 2017 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościł pracowników Dev Sanskriti Vishwavidyalaya – partnerskiej uczelni z Haridwar w Indiach.

Wizyta jest konsekwencją podpisanej umowy międzyuczelnianej oraz realizowanego przez Biuro Współpracy Międzynarodowej projektu Erasmus+ pt.: „Mobilność edukacyjna w sektorze szkolnictwa wyższego z krajami partnerskimi” (nr 2016-1-PL01-KA107-024694).

fot. A. Obiała

czytaj całość…