Wydarzenia

Konwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

24 marca 2017
czytaj całość

Kolejny Konwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, pierwszy w kadencji nowych władz Uczelni, odbył się w środę 22 marca 2017 r. 

Konwent, zgodnie ze statutem UKW, działa przy Senacie Uczelni, a jego członkowie w przeważającej liczbie rekrutują się z poza uniwersytetu. Jako organ doradczy stanowi istotny element wspierania władz uczelnianych.

JM Rektor UKW prof. Jacek Woźny poprowadził obrady Konwentu przybliżając jego podstawowe zadania – wspieranie UKW przez interesariuszy zewnętrznych, doradztwo oraz zgłaszanie do Senatu Uczelni inicjatyw uchwałodawczych.

czytaj całość…

Ukraiński Dzień Kobiet

14 marca 2017
czytaj całość

Tegoroczny Dzień Kobiet na UKW miał specjalny wymiar. Dzięki naszym studentom z Ukrainy poznaliśmy zwyczaje związane z Dniem Kobiet panujące u naszych wschodnich sąsiadów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Imieniny Kazimierza Wielkiego - podsumowanie

06 marca 2017
czytaj całość

V happening z okazji imienin patrona uczelni, króla Kazimierza Wielkiego za nami. Uroczystość obchodów imienin Kazimierza rozpoczął wystrzał z historycznej armaty. Na wstępie sylwetkę króla przybliżył zebranym prof. Adam Sudoł. W części artystycznej wystąpił Zespół Tańców Dawnych „Kazimierki". Zespół zaprezentował tańce dawne. Postać patrona Bydgoszczy przedstawili uczniowie IV LO im. Króla Kazimierza Wielkiego.

czytaj całość…

Studenci programu ERASMUS na spotkaniu w ratuszu

01 marca 2017
czytaj całość

23 lutego w ratuszu w Bydgoszczy, władze miasta spotkały się ze studentami z zagranicy w ramach programu ERASMUS, zorganizowanego z okazji jego jubileuszu. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą kulturalną i turystyczną naszego miasta.

czytaj całość…

Stereotypy-uprzedzenia-dyskryminacja. Obcokrajowcy na bydgoskich uczelniach

09 lutego 2017
czytaj całość

W odpowiedzi na agresję wobec zagranicznych studentów, UKW zorganizował szkolenie dla pracowników i studentów dotyczące przeciwdziałania przemocy „Stereotypy-uprzedzenia-dyskryminacja. Obcokrajowcy na bydgoskich uczelniach”. Szkolenie przeprowadzone zostało przez specjalistę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Annę Zwiefka, Pełnomocnik Komendanta ds. Ochrony Praw Człowieka. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Akademickie Kolędowanie

24 stycznia 2017
czytaj całość

Siedem chórów z ośrodków z całej Polski wystąpiło na IX Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Młodzi chórzyści wystąpili 22 stycznia w parafiach w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim oraz Osielsku.
fot. A. Obiała

czytaj całość…