Wydarzenia sportowe

Finały AMP w Wioślarstwie

21 maja 2018
czytaj całość

19 maja 2018 r. na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. W zawodach wystartowało blisko dwustu uczestników reprezentujących dwadzieścia uczelni. Nasze zawodniczki i zawodnicy spisali się na medal! W typie uniwersytetów UKW był najlepszy, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Półfinał AMP w piłce ręcznej mężczyzn

14 maja 2018
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy był gospodarzem półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej rozegranych w dniach 10-13 maja 2018 roku.

W bydgoskim turnieju rywalizowało 13 drużyn. Turniej wygrali szczypiorniści Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, awansowało 5 najlepszych drużyn. Niestety zabrakło w nich drużyny AZS UKW, na pocieszenie Królem strzelców został wybrany Łukasz Osieczak z naszej drużyny.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Półfinał AMP w piłce ręcznej kobiet

07 maja 2018
czytaj całość

Zwycięstwem AWF-u Warszawa zakończył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet, który odbył się w dniach 4-6 maja 2018 r. w hali CEKFiS-u oraz przy ul. Czerkaskiej. Do finału awansowało osiem zespołów, w tym reprezentantki UKW, które ukończyły turniej na siódmym miejscu. fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

I Turniej Ogólnopolski w Goalball

22 marca 2018
czytaj całość

21 marca 2018 r. zorganizowano I Turniej Ogólnopolski w Goalball o Puchar Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Organizatorami turnieju byli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Fundacja Enea, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy oraz BKG UKW Braille Bydgoszcz.

W zawodach uczestniczyły 4 ośrodki z Bydgoszczy, Wrocławia i Katowic. Rywalizacja była wyrównana i zacięta, dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

Mityng Pływacki dla dzieci na UKW

19 marca 2018
czytaj całość

Instytut Kultury Fizycznej UKW 14 marca 2018 r. zorganizował I Miejski Mityng Pływacki Placówek Szkolnictwa Specjalnego i Integracyjnego. W imprezie wzięło udział 6 szkół oraz 60 uczniów.

fot. A. Obiała

czytaj całość…

Turniej o Puchar Rektora UKW w piłce ręcznej

23 stycznia 2018

Turniej o Puchar Rektora UKW w piłce ręcznej mężczyzn był ostatnim etapem przygotowań AZS-u UKW do drugiej rundy rozgrywek II ligi. Gospodarze zajęli drugie miejsce, a zwyciężył KPR USAR Kwidzyn. Turniej odbył się 20 stycznia 2018 r. w hali CEKFiS.

fot. Andrzej Obiała

czytaj całość…

AZS UKW Bydgoszcz - AZS UMK Toruń

23 października 2017
czytaj całość

W pierwszych akademickich derbach II liig piłki ręcznej górą był zespół AZS-u UMK Toruń. Szczypiorniści z grodu Kopernika 21 października pokonali AZS UKW 29:24. fot. Andrzej Obiała 

czytaj całość…

AMP w wioślarstwie

29 maja 2017
czytaj całość

W dniach 26-28.05.2017 roku na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, których organizatorem był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Startowało ponad 200 studentek i studentów z 18 wyższych polskich uczelni.

fot. Lech Olszewski

czytaj całość…