Konferencje

Konteksty Animacji Kultury Muzycznej: Sztuka animowania - 15 kwietnia 2014

26 marca 2014
czytaj całość

Dyrektor Instytutu Edukacji Muzycznej i Kierownik Katedry Edukacji i Animacji Kultury Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w organizowanej w dniu 15 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w Auli Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Konteksty Animacji Kultury Muzycznej nt.„Sztuka animowania”.

czytaj całość…

Po co filozofia? 6-7 marca 2014

04 marca 2014

Zapraszamy na Ogólnopolską konferencję "Po co filozofia". Bydgoszcz 6-7 marca 2014, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. Karola Szymanowskiego 3 (Biblioteka Uniwersytecka, Aula A).
Organizator
Instytut Filozofii UKW w Bydgoszczy

czytaj całość…

Morpho-biomechanical and psycho-physical aspects of youth lifestyle in V4 countries - 29 listopada

31 października 2013

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki , Instytut Kultury Fizycznej, przy współudziale: Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Uniwersytetu w Debreczynie, Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy w Kijowie, zaprasza na I Międzynarodową Konferencję  “Morpho-biomechanical and psycho-physical aspects of youth lifestyle in V4 countries”, która odbędzie się 29 listopada br. 

czytaj całość…

Problem kryzysu we współczesnej filozofii, nauce i kulturze. Konieczność czy akcydens? – 29-30 listopada 2013

16 października 2013
czytaj całość

Słowo kryzys jest chyba dziś najmocniej akcentowanym przez media i odnosi się do wielu aspektów, nie tylko gospodarczych, ale też do naukowych, kulturalnych i filozoficznych. Różnym obliczom kryzysu i sposobom walki z nimi będzie poświęcona konferencja "Problem kryzysu we współczesnej filozofii, nauce i kulturze. Konieczność czy akcydens?" , na którą zapraszamy w dniach 29-30 listopada na UKW.

czytaj całość…