Konferencje

Ecclesia & Violentia. Bydgoszcz 20-22.09.2013

19 września 2013
czytaj całość

Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji Ecclesia & Violentia. Bydgoszcz 20-22.09.2013 - Hotel Przystań.

Planowana konferencja naukowa będzie pierwszą w Polsce i drugą w Europie, na której przedyskutowany zostanie problem kulturowo pojmowanego fenomenu przemocy w relacji do średniowiecznego Kościoła, a także wewnątrz struktur tej instytucji. Tematyka konferencji dotyczyć będzie szczególnie aktów przemocy wymierzonych bezpośrednio w instytucje kościelne i kler, siłowej kontestacji praw majątkowych Kościoła, ale także przemocy pomiędzy duchownymi i agresywnej rywalizacji pomiędzy kościołami lokalnymi, ponadto roli przemocy w utrzymywaniu dyscypliny wewnątrz wspólnot duchowieństwa regularnego i świeckiego oraz wielu aspektów tych zjawisk, w tym także religijnej, prawnej czy ideowej interpretacji owych kwestii.

czytaj całość…

Niegrzeczność, interakcja, komunikacja - 23 - 24 maja 2013

27 marca 2013

Zapraszamy na międzynarodową konferencję pod nazwą Niegrzeczność, interakcja, komunikacja 23 i 24 maja 2013 roku w Bydgoszczy. Organizatorami konferencji są: Zakład Stylistyki i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa oraz Katedra Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…