Konferencje

Kino polskie wobec II wojny światowej

16 grudnia 2008

Z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zorganizował konferencję naukową z cyklu ‘’Kino polskie – wczoraj i dziś’’. Ukazany został kontrast między filmami współczesnymi, a tymi tworzonymi podczas stanu wojennego. Celem konferencji było utrwalanie, kreowanie i rekonstrukcja polskiej pamięci tożsamości.

czytaj całość…

Sacrum w muzyce wokalnej i wokalno-instrumentalnej

07 maja 2008

Jaka jest rola muzyki sakralnej w liturgii, obraz muzyki religijnej twórczości kompozytorów różnych stylów i epok to pytania, na które odpowiedź można było uzyskać podczas Międzynarodowej Konferencji naukowej w Sali Senatu UKW, która odbyła się w dniach 28-29 maja 2008 roku.

czytaj całość…

„Absurdy w polskim prawie”

28 marca 2008

Dotychczasowe działania prawne na poziomie ustawodawstwa zostały poddane krytycznemu przedstawieniu na konferencji naukowej zorganizowanej przez Koło Naukowe ‘’Prawo i Społeczeństwo’’. Celem spotkania była integracja środowiska studentów i naukowców, którym zależy na kreacji dobrego prawa.

czytaj całość…

Przerabianie historii w powojennej literaturze anglojęzycznej

27 listopada 2008

Z okazji 70 rocznicy wybuchu wojny światowej Katedra Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego był organizatorem konferencji naukowej z cyklu „Kino polskie – wczoraj i dziś”. Oprócz filmów o tematyce historycznej i politycznej, przybliżone zostały również produkcje filmów egzystencjalnych, psychologicznych i moralnych.

czytaj całość…

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

31 października 2008

Poznaj piękno swojego miasta – pod takim hasłem odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Bydgoszczy, podczas której uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o kulturze Bydgoszczy i narodowościach tu zamieszkujących.

czytaj całość…