Konferencje

Zastosowanie diagnostyki edukacyjnej - 17-19 września 2015

16 kwietnia 2015
czytaj całość

Polskie Towarzystwo Diagnostyki Edukacyjnej, Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycie-li w Bydgoszczy, i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, mają zaszczyt zaprosić do udziału w XXI Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej "Zastosowanie diagnostyki edukacyjnej". Odbędzie się ona w dniach 17-19 września br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 

czytaj całość…

Wysokie konteksty kultury popularnej - 3 czerwca 2015 r.

29 maja 2015

Studenckie Koło Podróży Literackiej oraz Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce, Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Międzynarodową Studencko-Pracowniczą Konferencję Naukową pod tytułem: „Wysokie konteksty kultury popularnej”, która odbędzie się 3 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w Bibliotece UKW przy ulicy Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Konferencja: Przestrzeń w kulturze

25 maja 2015

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Katedra Kultury Współczesnej oraz Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce serdecznie zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej Przestrzeń w kulturze współczesnej.

czytaj całość…

Sympozjum: Filozofia Biznesu - 7 maja 2015 roku

28 kwietnia 2015
czytaj całość

Dynamiczny rozwój gospodarki światowej i szereg przemian, które temu towarzyszą, wymusza na współczesnym człowieku przyjmowanie nowych ról społecznych i gotowość do wprowadzenia wielu innowacji w kształtowaniu swojego miejsca na rynku pracy. Coraz większa liczba osób decyduje się odejść od stabilnej pracy na etacie, w imię poszukiwania szczęścia w prowadzeniu własnego biznesu. Pojawia się zatem więcej możliwości, ale także zagrożeń i dylematów. W problematyce biznesowej filozofia również stawia kilka znaczących pytań. Zapraszamy do wspólnego zastanowienia się nad tym szerokim zagadnieniem, jakim jest filozofii biznesu.

czytaj całość…