Wynajem Sali Koncertowej Copernicanum

Aula Copernicanum przy ulicy Kopernika 1
Aula Copernicanum przy ulicy Kopernika 1

Koncerty, konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, bankiety w wyjątkowym miejscu.
Zapraszamy do Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Sala Koncertowa jest największą i najpiękniejszą salą w budynku Copernicanum. Budynek zbudowany w stylu secesyjnym, w latach 1905-1906 powstał według berlińskich architektów Carla Zaara i Rudolfa Vahla. Do rejestru zabytków województwa został wpisany w 1992 roku. W roku 2004 został przekazany ówczesnej Akademii Bydgoskiej, a dzisiejszemu Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego, by w 2009, po kilku latach prac remontowych prowadzonych pod ścisłym nadzorem konserwatora odzyskać dawny blask.

Niewątpliwie jest to jeden z najpiękniejszych budynków edukacyjnych w całej Bydgoszczy. W swojej ponadstuletniej historii miał wielu właścicieli i spełniał różne funkcje. Swoją siedzibę miały tu: wyższa szkoła realna, miejskie gimnazjum matematyczno-przyrodnicze, miejskie gimnazjum i liceum męskie, szkoły administracyjno-handlowe, technikum kolejowe. W czasach hitlerowskiej okupacji budynek pełnił funkcję szpitala wojskowego. Do dzisiaj na jego frontowej ścianie można zobaczyć… zegar słoneczny.

Warto zaplanować koncert, konferencje, spotkanie biznesowe lub bankiet z cateringiem właście w tak wyjątkowych wnętrzach. Aula Copernicanum ujmie Państwa gości wyjątkowym klimatem i niepowtarzalnym duchem historii.
Jednocześnie zapewniamy nowoczesne nagłośnienie i znakomitą akustykę

Zachęcamy do kontaktu!

Sekretariat Instytutu Edukacji Muzycznej
tel. 52 34 19 275
e- mail: dyrygent@ukw.edu.pl