Zjazd Absolwentów 2009

Zjazd Absolwentów 2009

21 grudnia 2017
czytaj całość

 Pierwszy w historii ogólnouczelniany Zjazd Absolwentów odbył się w roku jubileuszowym, a okazją była 40 rocznica utworzenia Uczelni.

      W 1969 roku ówczesna Wyższa Szkoła Nauczycielska swoją działalność rozpoczynała z 300 studentami, a w roku jubileuszu Uniwersytet liczył już ponad 14 tysięcy studentów, ponad 1200 pracowników i około 80 tysięcy absolwentów rozproszonych po całym świecie. Nasi studenci, pracownicy i absolwenci zawsze są obecni w życiu miasta, regionu i kraju.     Była, więc okazja, aby po latach spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i wykładowcami, odświeżyć znajomości i przyjaźnie oraz zobaczyć jak przez 40 lat Uczelnia się zmieniła.

       Zjazdowi towarzyszył bogaty program, dzięki artystom związanym przez 40 lat z naszą Uczelnią, przede wszystkim z klubem „Beanus 70”. Na dużej scenie usytuowanej na terenie uniwersyteckiego kampusu wystąpiła orkiestra jazzowa „Eljazz”, hydrogrupa muzyczna „Spółka z Zaułka”, Joachim Perlik z zespołem, zespół „Żuki” oraz młodzi twórcy – studenci Uniwersytetu. Natomiast na scenie klubowej wystąpiły „Dinozaury Beanusa”: Barbara Kalinowska, Piotr Salaber, Bogdan Przedwolski oraz Erwin Regosz. Całość prowadzili Marek Sobczak i Antoni Szpak, czyli kabaret „Klika”. Była, więc wspaniała okazja, aby do uczelnianego klubu „Beanus 70” powrócił duch lat 70-tych i 80-tych. Do późnych godzin nocnych było głośno, radośnie, a przede wszystkim kipiało wspomnieniami.

      Zabawę poprzedziła msza święta w bydgoskiej Bazylice z przemarszem jej uczestników  ulicami miasta do uniwersyteckiego kampusu. 

Strona Zjazdu: 

http://www.zjazd.ukw.edu.pl/

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. J. K. Chodkiewicza 30

85-064 Bydgoszcz, tel. + 48 52 341 91 00