Katedra Chemii i Technologii Poliuretanów

Projekty

Projekty realizowane w Katedrze Chemii i Technologii Poliuretanów: 

1. Projekt realizowany w ramach kontraktu terytorialnego pt. "Laboratoria nauk technicznych i ścisłych dedykowane rozwojowi potencjału badawczego w zakresie innowacyjnych rozwiązań i technologii o kluczowym znaczeniu dla gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, działania 1.1 Publiczna infrastruktura na rzecz badań i innowacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Otrzymany 28 grudnia 2017 przez Konsorcjum UTP (lider), UMK, UKW, nr wniosku: RPKP.01.01.00-04- 0001/17. 

2.  Grant przedwdrożeniowy nr 01/01/2017/UKW pt. „Proekologiczna technologia przemysłowego zagospodarowania odpadowego poli(kwasu mlekowego) (PLA, polilaktyd) jako alternatywnego surowca dla branży poliuretanowej” w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+” realizowanego przez konsorcjum UTP i UKW. Projekt „Inkubator Innowacyjności+” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). Instytucja finansująca – MNiSW.

 

3. Grant przedwdrożeniowy pt. „Zastosowanie nowych ekopolioli na bazie odpadowego poli(kwasu mlekowego) do produkcji elastycznych pianek poliuretanowych dedykowanych branży meblarskiej i automotive” w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0” realizowanego przez konsorcjum UTP i UKW. Projekt „Inkubator Innowacyjności 2.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). Instytucja finansująca – MNiSW.

 

4. Projekt pt. „Zastosowanie nowych ekopolioli na bazie odpadowego poli(kwasu mlekowego) do produkcji elastycznych pianek poliuretanowych dedykowanych branży meblarskiej i automotive” w ramach „IMPLEMENT HUB – program akceleracji rozwiązań naukowych i patentów powstających na uczelniach wyższych województwa kujawsko-pomorskiego” realizowanego przez Fundację Polska Przedsiębiorcza w ramach programu DIALOG finansowanego przez MNiSW.

 

5. Działanie naukowe nr DEC- 2020/04/X/ST5/00102 pt. "Sprawdzenie możliwości wbudowania atomów boru do cząsteczki bio-polioli roślinnych zawierających atomy siarki i zbadanie ich wpływu na palność piankowych materiałów poliuretanowych" w ramach konkursu Miniatura-4 ogłoszonego i finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).

 

6. Grant przedwdrożeniowy nr 01/2021/UKW pt. „Zielone reaktywne surowce chemiczne będące alternatywą dla toksycznych komercyjnych opóźniaczy palenia stosowanych w branży poliuretanowej” w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego przez konsorcjum UKW i AIP UKW Sp. z o.o. Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). Instytucja finansująca – MEiN.

 

7. Grant przedwdrożeniowy nr 04/2021/UKW pt. „Technologia otrzymywania biodegradowalnych biopolioli o zmniejszonej palności na bazie łatwopozyskiwalnych surowców roślinnych, dedykowanych dla szeroko pojętego przemysłu poliuretanowego” w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego przez konsorcjum UKW i AIP UKW Sp. z o.o. Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). Instytucja finansująca – MEiN.