Aktualności

Biblioteka UKW doceniona w konkursie Lodołamacze

11 września 2018
czytaj całość

Uczelnia stara się zapewnić użytkownikom z różnym rodzajem niepełnosprawności całkowity dostęp do korzystania z zasobów bibliotecznych. Biblioteka UKW nie tylko wspiera osoby z dysfunkcją narządu ruchu, ale również wspomaga osoby z dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu.

 

czytaj całość…

Inauguracja roku akademickiego 2018/219

18 września 2018

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2018/2019, która jednocześnie będzie rozpoczęciem obchodów jubileuszu 50-lecia naszej Uczelni. Odbędzie się ona 10 października br. o godz. 12 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1.

 

czytaj całość…

Pożegnanie lata w Botaniku UKW

11 września 2018

Lato zbliża się ku końcowi, widać już pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni…W Ogrodzie Botanicznym UKW będzie można pożegnać lato. Zapraszamy 20 września w godzinach 10.00-13.00, w programie przewidziano sporo atrakcji!

czytaj całość…

Projekt "La Capella Sistina"

18 września 2018
czytaj całość

"La Capella Sistina" jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeów Watykańskich i włoskiego wydawcy Scripta Maneant. Ukazało się jedynie 1999 egzemplarzy numerowanych, z czego na całą Polskę przypada 50. Rozpoczynamy starania o to, aby jeden z egzemplarzy znalazł się w zbiorach Biblioteki UKW.

czytaj całość…

Ustawa 2.0. - list Ministra Jarosława Gowina

24 sierpnia 2018

1 sierpnia 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Konstytucję dla Nauki - ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Wprowadzona ustawa w istotnym zakresie zmienia zasady organizacji i ustroju uczelni. Implikuje to konieczność wdrożenia rozwiązań wynikających z nowych regulacji. Załączony dokument przedstawia najważniejsze założenia związane z ustawą i wyzwania, przed którymi stoi Uniwersytet w najbliższym roku akademickim.

czytaj całość…