Aktualności

II Tydzień Języka Ojczystego

14 marca 2019

Oddział Bydgoski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, Stowarzyszenie Etyki Słowa oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach 25–29 marca 2019 r. serdecznie zapraszają na II TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego w Krakowie.

czytaj całość…

O przypadkach Borysa Kupkina opowie Józef Herold

18 marca 2019

We wtorek, 19 marca 2019 roku, o godz. 18.00 zapraszamy do Pracowni Pamięć Bydgoszczan Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. K. Szymanowskiego 3 (I piętro) na spotkanie z Józefem Heroldem producentem filmowym, redaktorem, autorem scenariuszy teatralnych, który zaprezentuje swoją nową książkę.

czytaj całość…

Praca: Dział Informatyzacji UKW

12 marca 2019

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje kandydatów do pracy w Dziale Informatyzacji na stanowisko związane z administracyjną obsługą systemu ERP oraz innych systemów zarządzania Uczelnią.

czytaj całość…

Nabór na wakacyjne programy stypendialne na Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown

15 marca 2019
czytaj całość

Santander ogłasza nabór na wakacyjne programy stypendialne na Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown. Do udziału w projekcie mogą aplikować studenci wszystkich uczelni na świecie, które biorą udział w programie Santander Universidades. Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown we współpracy z Grupą Santander przygotowały specjalny wakacyjny program szkoleń dla studentów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i znajomością języka angielskiego.

czytaj całość…

UKW w projekcie Doliny Narzędziowej

15 marca 2019

Podczas międzynarodowych targów INNOFORM 2019, które odbyły się w dniach 12-14 marca 2019 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym doszło do podpisania porozumienia w sprawie realizacji projektu Dolina Narzędziowa.

czytaj całość…