Pomoc Pani Alinie w walce z rakiem piersi

 • 05 stycznia 2018

Pracownica UKW, Pani Alina potrzebuje pilnej pomocy w walce z najzłośliwszą formą raka piersi. Diagnoza o nowotworze złośliwym padła podczas badania 25 czerwca 2015 roku. Wówczas 40-letnia Pani Alina usłyszała z ust lekarzy, że choruje na raka piersi w najbardziej agresywnej postaci, z nadekspresją białka Her2 +++, w zaawansowanym stadium.
                              

Natychmiastowe leczenie onkologiczne, chemia przedoperacyjna, 4 kursy tzw. białej i 4 kursy tzw. czerwonej, później dwukrotna operacja piersi. 8 cykli chemioterapii. Mimo trudności Pani Alina nie podała się zwątpieniu i złemu samopoczuciu. Chemioterapia, onkologia, przerzuty, radioterapia….

Choroba powoli zaczęła się pod wpływem leczenia stabilizować, ale chwila wytchnienia była bardzo krótka. Nastąpił kolejny przerzut - tym razem do wątroby. Kolejna operacja i kolejna chemioterapia, tym razem innym zestawem leków. Pani Alina wróciła do pracy, nauczyła się żyć z chorobą.

Niestety - kolejna zła wiadomość - przerzut na węzły nadobojczykowe. Progres choroby spowodował wykluczenie z dotychczasowego leczenia. Polski NFZ nie finansuje leku, który w wielu krajach jest standardem w leczeniu raka piersi. Roczny koszt jego podania to 250 tysięcy złotych.

Darowizny na rzecz leczenia Pani Aliny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu.

 • Wpłać już dziś => https://skarbonka.alivia.org.pl/alina-kuczkowska-krukowska

 • Przelew: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831
  odbiorca przelewu: Fundacja Alivia
  tytułem: "Darowizna dla Alina Kuczkowska-Krukowska 110711"

 • Przekaż 1% podatku
  numer KRS Fundacji Alivia: 0000358654
  cel szczegółowy 1%: "Program Skarbonka - Alina Kuczkowska-Krukowska, 110711"