Aktualności

07 czerwca 2019
czytaj całość

Dziękujemy, że odwiedzasz naszą stronę! Mamy nadzieję, że nasza oferta sprosta Twoim oczekiwaniom i że to Twoja Osobowość zasili grono studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

Nagrody Marszałka dla UKW

17 czerwca 2019
czytaj całość

16 czerwca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym "Jordanki" w Toruniu odbyła się doroczna Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - najbardziej prestiżowego regionalnego wyróżnienia będącego wyrazem uznania za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej w 2018 r.

czytaj całość…

Kryminologia - nowość w ofercie dydaktycznej 2019/20

12 marca 2019
czytaj całość

Już od października br. studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będą mogli rozpocząć studia kryminologii. Jest to kolejny kierunek studiów dopasowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Rekrutacja na studia na rok akademicki 2019/2020 trwa do 14 lipca br.

 

czytaj całość…

Podsumowanie "Legii Akademickiej" na UKW

06 czerwca 2019
czytaj całość

6 czerwca w Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się podniosła uroczystość podsumowania realizacji programu wojskowego szkolenia studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do wręczenia kart powołań na szkolenie poligonowe. Z liczby ponad sześćdziesięciu publicznych szkół wyższych realizujących program, nasza Uczelnia znalazła się wśród dwunastu najlepszych. Zyskując miano lidera, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego spełnił oczekiwania pod względem liczby studentów, którzy przeszli szkolenie teoretyczne i zostali powołani na szkolenie praktyczne. Studenci rekrutowali się przede wszystkim z UKW, część z nich reprezentowała również inne uczelnie bydgoskie, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne.

czytaj całość…