UKW na Terenowej Masakrze

  • 11 czerwca 2018
Reprezentacja UKW 50-lecie Uczelni na Terenowej masakrze
Reprezentacja UKW 50-lecie Uczelni na Terenowej masakrze

9 i 10 czerwca 2018 r. w bydgoskim Myślęcinku odbyła się VI Edycja Terenowej Masakry, wzięła w niej udział drużyna z UKW. Terenowa masakra to impreza sportowa, która od kilu lat przyciąga co raz liczniejsze grono uczestników nie tylko z Polski, również z zagranicy. W dwóch biegach z kilkudziesięcioma przeszkodami, na oficjalnych dystansach 5 i 10 km pobiegło 3 tys. zawodników.
W niedzielnych zawodach, w których do pokonania była 5-kilometrowa trasa z 30 przeszkodami wystartowała również reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod nazwą „UKW 50-lecie Uczelni”. Naszą Uczelnię reprezentowali: dr Magdalena Trojankiewicz (Wydział Nauk Przyrodniczych), dr Alicja Gonia (Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki), mgr Katarzyna Mrotek (Biblioteka UKW), prof. dr hab. Bernard Mendlik (Wydział Edukacji Muzycznej), dr Michał Sobczak (Wydział Humanistyczny), mgr Łukasz Warchoł (Wydział Pedagogiki i Psychologii), dr Błażej Stankiewicz (Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - kapitan zespołu), dr inż. Grzegorz Zych (Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki), dr Sławomir Łaniecki (Dział Promocji), Miłosz Kalaczyński (Samorząd Studencki UKW).
Wszyscy startujący z UKW ukończyli ten niezwykle ciężki i wymagający nie tylko wytrzymałości fizycznej, co również odporności psychicznej i hartu ducha bieg, natomiast Błażej Stankiewicz „wykręcił” jeden z lepszych czasów i z 55 minutami znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych zawodników.

Gratulujemy!

Wiewcej zdjęć w galerii.

fot. A. Obiała