Mila Kazimierzowska po raz drugi

• 20 czerwca 2018

17 czerwca 2018 r. już po raz drugi został zorganizowany II Otwarty Bieg Mila Kazimierzowska im. Janka Zmudzinskiego. Impreza upamiętnia trenera J. Zmudzinskiego, twórcę AZS Bydgoszcz i wieloletniego pracownika naszej uczelni, ma promować zdrowy i aktywny styl życia. Mogą uczestniczyć w niej całe rodziny, a wpisowe jest przeznaczane na cele charytatywne. W biegu udział wzięło 200 osób. Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu Banku PeKaO S.A. w Bydgoszczy oraz Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Tegoroczne wyniki przedstawiają się następująco:

• Mila przedszkolaka (dla dzieci do 6 lat) na dystansie 169 m, wystartowały 34 osoby, wśród dziewcząt najlepszy wynik miała Michalina Kawałkowska, a wśród chłopców Maksymilian Piekut
  • Mila małego żaka (dla dzieci z klas 1-3) - 402 metry, wystartowało 17 osób. Najlepszy wynik wśród dziewcząt miała Gabriela Ostrowska, a wśród chłopców Marcel Kawałkowski.
  • Mila żaka(dla dzieci z klas 4-6) - 804,5 m, w biegu wystartowało 8 osób, wśród dziewcząt najlepszy wynik miała Julia Kempa, wśród chłopców Filip Kosecki.
  • W głównej kategorii Mila Kazimierzowska 1 609 m, uczestniczyły 24 osoby. Wśród kobiet triumfowała Sylwia Czajkowska, a wśród mężczyzn Błażej Stankiewicz.
  • W najdłuższym biegu na 3 mile czyli 4 827 m wzięło udzial 59 osób. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Szenk, a wśród mężczyzn Jacek Stankiewicz.

Pełna lista wyników dostępna na stronie: wyniki.b4sport.pl/ii-otwarty-bieg-ukw-mila-kazimierzowska-im-janka-zmudzinskiego

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Więcej zdjęć w galerii.

fot. B. Białas