Student z pasją: Andrzej Majewski

  • 11 lipca 2018

Jego pasją jest fotografia i informatyka, ale przede wszystkim jego aktywność w samorządzie studenckim. Andrzej Majewski ma 22 lata, jest studentem trzeciego roku informatyki na UKW  w Bydgoszczy.

Od początku  działacz  społeczny

Andrzej od lat  udzielał się w samorządzie szkolnym. Zaczęło się w gimnazjum,  gdzie mógł wraz z innymi pomagać podczas szkolnych wydarzeń albo działać w wolontariacie. To zakiełkowało w nim pasje do udzielania się społecznie. Gdy uczęszczał do technikum, został wybrany na przewodniczącego szkoły. Ten urząd pełnił przez 2 lata.

Samorząd  bliski sercu

Często jego udzielanie się społeczne polegało na tym, że robił zdjęcia podczas wydarzeń szkolnych. Tuż po rozpoczęciu studiów miał około  2-letnią przerwę w tego typu zajęciach. Jednak starał się z czasem coś z tym robić, bo zrozumiał jak bardzo mu tego brakuje.

- W ubiegłym roku  pomagałem w robieniu zdjęć podczas wyborów. Zauważono mnie i zaproponowano udział w samorządzie. Po wyborach obecny przewodniczący Adrian Kaczorowski wytypował mnie na przewodniczącego komisji promocji UKW  - wspomina nasz bohater.

To zapoczątkowało karierę Andrzeja w samorządzie. - To był dla mnie mega  ważny krok. Byłem też zaskoczony, że mi zaufano i dano szansę. Na początku byłem trochę zagubiony, ale na szczęście ludzie w samorządzie okazali się super, wszyscy mnie wspierali i motywowali do działania - wspomina.

Nowa rola, nowe zadania, nowe doświadczenia

Będąc przewodniczącym komisji promocji, Andrzej wraz ze swoimi pomocnikami poszukuje sponsorów/ partnerów, którzy mogą wesprzeć UKW podczas eventów, takich jak Juwenalia Bydgoskie. W tym roku miał okazję zostać współorganizatorem tego wydarzenia oraz pełnić funkcję rzecznika  do spraw mediów. Dzięki temu mógł się naprawdę wykazać i zrobić coś dla uczelni. Zajmował się również stroną internetową na Facebooku w okresie juwenaliów.

- Głównie publikowałem posty dotyczące koncertów, konkursów, odpowiadałem na pytania pod postami. Zostałem również wybrany do udzielania wywiadów, m. in. dla radia Eska czy Telewizji Polskiej, by przybliżyć słuchaczom i widzom, co odbędzie się podczas juwenaliów. A obecnie pomagam rozgłaszać akcję zapisów do akademików, w końcu zaczął się sezon – mówi.

Andrzej bardzo lubi robić coś dla drugiego człowieka. Daje mu to wiele satysfakcji. - Lubię obracać się wśród ludzi, robić coś miłego dla nich. Kiedy ktoś chwali moją pracę czuję satysfakcję. To dodaje mi wiele energii i motywuje do działania - mówi/

Udział w samorządzie dodał Andrzejowi pewności siebie i śmiałości. Jest bardzo otwarty na ludzi i chętnie pomaga każdemu, gdy jest jakiś problem.

Z innej, prywatnej strony

Na co dzień Andrzej Majewski studiuje, a w weekendy pracuje, by zarobić na studia. W wolnych chwilach  spotyka się ze znajomymi, biega. Od  października zamierza studiować drugi kierunek, związany z zarządzaniem lub promocją, czymś co wiąże się z jego wielką pasją. Ma również marzenia, a  jednym z nich jest wycieczka do Azji, którą stara się powoli realizować. 

Jego zdaniem, UKW jest świetnym miejscem, gdzie są fantastyczne, pomocne i przyjaźnie nastawione osoby.

Natalia Stechnij, Gabriela Wosik, Weronika Stosik, Natalia Rozwadowska, Karolina Zajączkowska