Student z pasją: Weronika Kamińska

  • 27 lipca 2018

Wiele osób ma różnorodne pasje, dla których są w stanie poświęcić czas i pragną dążyć do swoich celów i samorealizacji. Ogromnie ważna jest zawziętość i odpowiednie podejście do zajęć. Te cechy łączy ze sobą Weronika Kamińska – studentka geografii dróg wodnych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie bierze udział w programie unijnym „Wypłyń na szerokie wody”, realizowanym przez uczelnię.

- Weronika jest osobą zdecydowaną, odpowiedzialną, zorganizowaną, potrafiącą szybko nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Również umiejętnie dzieli czas między studia a pracę – tak o studentce mówi Kamil Radzimski, kolega z roku. Weronika ma też praktyczne doświadczenie w badaniach wód, brała udział w rejsach po Noteci, Warcie i Odrze. Posiada patent młodszego marynarza, ale wciąż pnie się do góry po kolejnych marynarskich szczeblach. Studentka ukończyła studia inżynierskie i jest w trakcie studiów magisterskich.

- Jest człowiekiem radosnym, nie lubi siedzieć w domu. Ciągle szuka aktywności, na przykład wychodząc z przyjaciółmi. Jest serdeczna, szczera i pomocna dla innych. Jeśli miałbym doszukać się jednej wady, to Weronika szybko się irytuje – dodaje Kamil. Żegluga śródlądowa nie jest jej jedynym zajęciem. Udzielanie się na uczelni łączy z pracą w PZU.

Weronika Kamińska realizuje się jako marynarz, aktywnie udziela się w programach, podróżach i badaniach. Poświęciła się swojej pasji i planuje z nią przyszłość. Dba o czas wolny, pamiętając o swoich znajomych. Dba też o zapewnienie sobie stabilizacji finansowej.

Swoją pasją potrafi zarażać inne osoby w błyskawicznym tempie. Zaczyna się od rejsów starym wojskowym pchaczem o dystyngowanym imieniu „Kazimierz”, przemalowanym przy pomocy przyjaciół w barwy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przemierza ze znajomymi najdalsze zakątki rzeki Brdy. Weronika organizuje również spływy kajakowe dla osób, które próbują spływów pierwszy raz w życiu oraz dla pasjonatów wodnej rekreacji.

Radosław Łączkowski, Wiktor Reinke, Dorota Borowska