Pożegnanie lata w Botaniku UKW

  • 11 września 2018

Lato zbliża się ku końcowi, widać już pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni…W Ogrodzie Botanicznym UKW będzie można pożegnać lato.

Zapraszamy 20 września w godzinach 10.00-13.00, w programie przewidziano sporo atrakcji!
Jedną z nich będzie pokaz tańca, o godz. 11.00 grupy taneczne ze szkoły Planeta Tańca Joanny Ossowskiej zaprezentują się w pokazie tańca hula, zumbie oraz bellydance.
O godzinie 12.00, przy ogrodowym stawie, rozpoczniemy niezwykły pokaz. Naszym Gościem będzie bowiem Cezary Szczepanik, który od wielu lat zajmuje się budową modeli statków. Modelarstwo to pasjonujące hobby, wymagające jednak wiele cierpliwości i precyzji. Większość modeli to dokładne przedstawienie rzeczywistych statków w odpowiedniej skali, na zbudowanie których modelarz poświęca wiele miesięcy pracy.
O kaktusach z różnych zakątków świata opowiedzą członkowie Bydgoskiego Klubu Miłośników Kaktusów, którzy będą mieli swoje stoisko podczas całej imprezy.
Będzie też coś dla ciała… Nauczyciele i uczniowie z Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a upieką dla nas ciasta. Szarlotki będą przygotowane z jabłek z naszego Ogrodu.

Zapraszamy serdecznie! Będzie ciekawie, różnorodnie i smacznie!